Навчальна програма для дітей з синдромом Дауна затверджена у Києві
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Інклюзивна форма навчання дітей з таким захворюванням є найбільш ефективним засобом, який гарантує солідарність між дітьми з особливими потребами та їх ровесниками
Київрада затвердила міську експериментальну програму «Інклюзивне навчання та виховання дітей з синдромом Дауна» на 2010-2013 роки. Про це повідомив заступник голови КМДА Віталій Журавський.
«Конвенцією ООН «Про права дитини» визнаються права дітей-інвалідів на повноцінне життя в умовах, які забезпечують її гідність, особливе піклування суспільства, доступ до освіти, відновлення здоров’я, соціальне, культурне і духовне життя. На превеликий жаль, кількість дітей, які страждають тими чи іншими психоневрологічними та фізичними захворюваннями, постійно зростає. Серед них і діти з синдромом Дауна. Так, у столиці проживає понад 200 дітей з цією недугою», – розповів Віталій Журавський.
Нагадаємо, що синдром Дауна – один з найпоширеніших хромосомних розладів, який характеризується органічними ураженнями головного мозку та змінами перебігу розвитку організму людини в цілому. У світі, за статистичними даними, із синдромом Дауна щорічно народжується одна дитина на кожні 800 – 1000 новонароджених.
За словами заступника голови КМДА, більш ніж 30-річний світовий освітній досвід дозволяє зробити висновок: діти з синдромом Дауна, які живуть в сім’ї та отримують ранню спеціальну педагогічну допомогу, як правило, розвиваються з позитивною динамікою. Вони швидше набувають необхідних умінь і навичок для навчання та життя у суспільстві. Про це повідомляє прес-служба КМДА.
«Інклюзивна форма навчання дітей з таким захворюванням є найбільш ефективним засобом, який гарантує солідарність між дітьми з особливими потребами та їх ровесниками. Завдяки спілкуванню з однолітками у дитини з синдромом Дауна поступово формується модель здорового повноцінного способу життя, створюються умови для соціальної адаптації та найбільш повного розкриття свого потенціалу. У свою чергу, здорова дитина, яка вчиться сприймати особливості хворої дитини, виростає толерантною, комунікабельною та менш агресивною», – додав Віталій Журавський.
На його словами, метою програми є створення умов для всебічного розвитку, навчання та виховання дітей з синдромом Дауна, надання їм можливості адаптуватися до життя в соціумі разом із здоровими ровесниками.
Основні завдання програми – відкриття в дошкільних навчальних закладах Києва груп з інклюзивною формою навчання та виховання дітей з синдромом Дауна, адаптація навчальних програм та програмового матеріалу, методів та форм навчання до індивідуальних освітніх потреб дітей з синдромом Дауна. Крім того, програмою передбачено систематичне підвищення майстерності педагогічних і медичних працівників, які працюють в інклюзивних групах, проведення серії тренінгів для батьків.
Віталій Журавський також повідомив, що вихователі та помічники вихователів, які працюватимуть у групах, де будуть виховуватись діти з синдромом Дауна, отримають надбавку до заробітної плати у розмірі 50 % від окладу. Крім того, для забезпечення корекційно-розвиткової роботи у дошкільних навчальних закладах загального типу, при направленні однієї дитини дошкільного віку з синдромом Дауна на інклюзивну форму навчання, буде виділено додаткових 0,25 ставки вчителя-дефектолога у районних психолого-медико-педагогічних консультаціях.