У державі зростає кількість дитячих будинків сімейного типу
- Автор
- Дата публикации
![У державі зростає кількість дитячих будинків сімейного типу](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/c/39/14216478-e46138b48539ac1b57a4657f86f7a39c.jpg?v=7151_1)
Там виховують 1300 малюків. За кількістю таких соціальних закладів - безумовний лідер Закарпатська область. Там їх уже - 17.
Кожен будинок сімейного типу має свою специфіку. Вже згаданий, опікується неповнолітніми безпритульними та дітьми з неблагополучних родин. Фінансується Дім милосердя за рахунок благочиних внесків. А саме - мешканців одного з норвезьких міст.
Василь Фенчак, директор благодійного фонду «Дім милосердя»:
- Там люди якось зовсім по другому до цього ставляться. Там прийомні сім»ї - це вже набагато розвинутіше і більш нормально вважається. Будемо сподіватися, що і нас настануть часи, коли інтернатівські заклади закриють взагалі.
Будинки сімейного типу свідчать про зміну підходу до проблем сирітсва. Їх головне завдання. забезпечити нормальне життя знедоленим дітям та їх подальшу адаптацію у суспільстві.
В'ячеслав Кириленко, віце-прем"єр міністр з гуманітарних питань:
- Цьому буде слугувати також затвердження нової державної програми …яка буде підтримувати будинки сімейного типу.
У 17 закарпатських будинках сімейного типу виховується 104 дитини. А цього року дітей, які знайдуть родиний затишок побільшає.