До 1 травня 2006 року в Україні буде створено державний орган з усиновлення та захисту прав дитини

До 1 травня 2006 року в Україні буде створено державний орган з усиновлення та захисту прав дитини

12 січня 2006 року Верховна Рада України внесла зміни до Сімейного кодексу України та доручила Кабінету Міністрів України створити до 1 травня 2006 року урядовий орган державного управління з усиновлення та захисту прав дитини.

Зазначений орган замінить Центр з усиновлення дітей, що функціонував при Міністерстві освіти і науки України.

Урядовий орган державного управління з усиновлення та захисту прав дитини буде у складі центрального органу виконавчої влади з питань сім’ї та молоді. Це означає, що у разі реформування центральних органів виконавчої влади, ці зміни не торкнуться органу з усиновлення та захисту прав дитини. Він автоматично перейде до того міністерства чи державного комітету, на який буде покладено реалізацію державної політики з питань сім’ї та молоді.

До створення зазначеного урядового органу державного управління з усиновлення та захисту прав дитини і початку виконання ним повноважень, виконання повноважень цього органу в частині ведення обліку осіб, які бажають усиновити дитину, та обліку дітей, які можуть бути усиновлені, та порядку усиновлення дітей покладено на Центр з усиновлення дітей при Міністерстві освіти і науки України.