Програма виховання богословів-іконописців

Програма виховання богословів-іконописців

З осіннього семестру 2009 року в Українському Католицькому Університеті розпочинає діяльність навчальна програма "Іконопис і сакральне мистецтво". Це перша, і поки що єдина в Україні програма, яка поєднуватиме серйозне професійне вивчення мистецтва іконопису з богословською освітою. Про це повідомили у Центрі сакрального мистецтва Українського Католицького Університету.

Програма розрахована і на початківців, випускників середніх шкіл чи людей, які досі не пробували себе в живописі, і на вже практикуючих іконописців чи художників. Головними прикметами програми будуть плекання питомих українських традицій іконопису, робота в давній техніці темперного живопису, докладне вивчення і творче наслідування стилю авторів шедеврів українського іконопису минулих століть, посилене вивчення богослов’я ікони, основ церковного віровчення, молитви і практики. Неодмінною складовою програми буде безпосередня участь студентів у богослужіннях, виїзні реколекції, екскурсійні поїздки до пам’яток сакрального мистецтва й іконопису.

Програма є першою спробою цілісного виховання богословів-іконописців, які зможуть у майбутньому працювати для церковних потреб: виконувати замовлення з розпису храмів, написання іконостасів чи окремих ікон.