Школа для прийомних батьків

Школа для прийомних батьків

З 13 по 17 серпня 2009 року в Тернопільській області було проведене навчання з підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів. Навчання проводилося у формі Літньої школи на оздоровчій базі “Над Стрипою” Бучацького району.

Організатор Літньої школи - Тернопільський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У навчанні взяли участь 40 учасників: 11 прийомних сімей із 17 прийомними та рідними дітьми та 1 дитячий будинок сімейного типу з 6 прийомними та рідними дітьми.

Учасники школи обговорили основні проблеми, що виникають у житті дітей та батьків після створення прийомної сім`ї, зокрема, особливості виховання, цінність сімейних стосунків, розгляд змін у нормативному законодавстві. Також порушувалися питання позитивного вирішення ряду проблем із залученням мультидисциплінарної команди спеціалістів.

Під час занять найактуальнішими темами для обговорення стали налагодження стосунків з біологічною родиною, конструктивна взаємодія між прийомними та рідними дітьми. Навчання дало можливість обговорити та оцінити складні ситуації, які виникали в родині, краще усвідомити завдання, реалії та проблеми подальшої роботи з виховання дітей.

Проведення навчання на базі оздоровчого закладу дало можливість його учасникам не тільки поглибити свої знання, але й відпочити, взяти участь у сімейних вечорницях, спартакіадах, вечорах пісні і танцю. Змістовне дозвілля дітей та прийомних батьків сприяє покращенню взаємостосунків у сім’ях.

Загалом у Тернопільській області створено 88 прийомних сімей, де мешкає 115 дітей, та 8 дитячих будинків сімейного типу, в які влаштовано 50 дітей. Усі ці сім’ї перебувають під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У цьому році підвищують кваліфікацію 49 прийомних батьків (66 прийомних дітей) та 4 батьки-вихователі (17 прийомних дітей). Наразі в області зберігається стійка тенденція до збільшення кількості сімей, які бажають взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.