Bинесена постанова - припинити нові заїзди в санаторій Конвалія

 Bинесена постанова -  припинити нові заїзди в санаторій Конвалія

Міністерство охорони здоров'я інформує, що станом на 10.30.12.07.2009. на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Дрогобицької міської лікарні перебуває 15 осіб, з них 15 дітей з числа відпочиваючих санаторію "Конвалія", урочище "Помірки", 15 дітей виписані по заяві батьків. Четверо дорослих залишили стаціонар без виписки. Згідно проведеного епідрозслідування ймовірними факторами інфікування могли послужити макарони з відвареним м'ясом ( по-флотськи), сир зі сметаною, масло, сардельки, вода водопровідна.

У період з 08.07.2009 по 10.07.2009 у місці виникнення спалаху гострої кишкової інфекції працювала комісія МОЗ України з метою надання практичної, консультативної та організаційно-методичної допомоги. 07.07.2009. виїжджала бригада фахівців Львівської обласної СЕС для надання допомоги та з'ясування причин виникнення спалаху. 11.07.2009. в вогнищі працював лікар-епідеміолог Львівської облСЕС.

Фахівцями обласної СЕС встановлено, що медперсоналом не здійснюється належний контроль за санітарним станом в санаторії, в тому числі за дотриманням режиму щоденного прибирання в житлових та санітарно-побутових приміщеннях, виконанням дітьми правил особистої гігієни. При цьому під час перевірки виявлено, що в спальних кімнатах виявлені залишки їжі, в тому числі швидкопсуючих продуктів (йогурти). Виявлені факти невпорядкованого медогляду у працівників.

Встановлено, що у санаторії "Конвалія", урочище "Помірки" не дотримувалися погодженого 03.04.09 р. Дрогобицькою рай СЕС перспективного меню для організації харчування дітей. Зорема, у меню за 04.07.09 р. включено приготування заборонених страв: макарон по-флотськи на вечерю та сиру кисломолочного зі сметаною без термічної обробки на сніданок. Працівниками була порушена технологія приготування страв та виявлена недостатня професійна підготовка у кухарів харчоблоку. Встановлено відсутність контролю зі сторони дієтсестри за поступленими на склад харчоблоку харчовими продуктами та продовольчою сировиною, а також відсутність контролю дієтсестри наявності супровідних документів, що посвідчують якість та безпеку харчових продуктів та продсировини, дотримання термінів реалізації продуктів.

З метою встановлення ймовірних факторів інфікування в бактеріологічну лабораторію Львівської обласної СЕС та районної СЕС Дрогобицького району скеровані 12 проб харчових продуктів, 30 змивів з харчоблоку, 4 проби питної води. 3 проби питної води скеровані для вірусологічного дослідження у вірусологічну лабораторію облСЕС. Бактеріологічно обстежені 34 хворих осіб, 20 контактних, 20 чоловік персоналу.

Бактеріологічною лабораторією в матеріалі від 9-ти хворих, 4-х осіб з числа персоналу та 15 контактних виділені шигелли Зонне. При лабораторному дослідженні води водопровідної харчоблоку від 06.07.09. виявлено загальне мікробне число - 120 КУО, індекс БГКП - 93, у водопровідній воді розвідної мережі корпусу № 4 загальне мікробне число - 200 КУО. Після проведеної дезінфекції, в результаті бактеріологічного дослідження води 08.07.09. - загальне мікробне число - 0, БГКП менше 3-х.

З результатами при бактеріологічному дослідженні продуктів харчування від 08.07.2009, що були відібрані 06.07.09.виділено наступне: в печінці тушеній, голубцях (рис з м'ясом), сирній запіканці виділено протей; в гречаній каші - клебсієлу, в молоці, кефірі та сметані - БГКП, ентеробактер, з масла-спред виділено синьогнійну паличку; в змивах з розробочної дошки, столу для м'яса вареного, столу для м'яса, тарілок для перших та других страв, столових ложок, вилки, холодильника для зберігання м'яса виділено БГКП, ентеробактер. В результаті вірусологічного дослідження води методом імуноферментного аналізу на наявність антигену ротавірусів - антигену ротавірусів не виявлено.

6 працівників харчоблоку відсторонені від роботи головним державним санітарним лікарем Дрогобицького району. Головним державним санітарним лікарем Дрогобицького району винесена постанова про застосування адміністративно-запобіжних заходів, а саме: припинити нові заїзди в санаторій "Конвалія" до завершення максимального інкубаційного періоду після випадку останньої госпіталізації хворих з ГКІ, ГЕК. 15 контактних, від яких виділені шигелли Зонне ізольовані в окремому корпусі санаторію, знаходяться під медичним спостереженням.

Епідрозслідування та протиепідемічні заходи тривають.