Заходи щодо локалізації та ліквідації вогнища інфекційного захворювання продовжуються

Заходи щодо локалізації та ліквідації вогнища інфекційного захворювання продовжуються

Міністерство охорони здоров’я інформує, що станом на 9 год. 7 липня 2009 року нових термінових повідомлень щодо захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей дитячого оздоровчого табору на базі Комунального підприємства “Санаторій “Перлина Карпат” Закарпатської обласної ради не надходило. Перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях 60 осіб (у тому числі 16 дорослих та 44 дитини), з яких у Львові – 53 (у т.ч. 38 дітей), Тернополі – 2 дитини, Хмельницьку – 2 дитини та у м. Києві 3 хворих ( у т.ч. 2 дитини). Хворі отримують адекватне лікування, у стаціонарі обстежені бактеріологічно (промивні води шлунку, блювотні маси, кал) - аналізи в роботі.

Заходи щодо локалізації та ліквідації вогнища інфекційного захворювання продовжуються. Здійснюється медичне спостереження за контактними. За минулу добу у м. Києві оглянуто 151 особу, проявів кишкової інфекції не виявлено. Причини спалаху гострої кишкової інфекції уточнюються.

На виконання доручення Міністра від 06.07.2009 №86 створена комісія МОЗ для перевірки обставин, які склалися у зв’язку з отруєнням відпочиваючих у Комунальному підприємстві “Санаторій “Перлина Карпат” Закарпатської обласної ради (наказ МОЗ від 06.07.2009 №256-Адм “Про проведення перевірки”), яка буде працювати з 7 по 11 липня 2009 року. Про результати Кабінет Міністрів України буде проінформовано додатково.

Одночасно Департамент організації санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України повідомляє, що кількість хворих на гостру кишкову інфекцію у дитячому санаторії “Конвалія”, урочище “Помірки” Дрогобицького району Львівської області збільшилась. Загальна кількість хворих станом на 7 липня складає 22 особи, всі діти у віці до 15 років. Клінічний стан дітей легкої (10 осіб) та середньої важкості (12 осіб).

Фахівці державної санітарно-епідеміологічної служби Дрогобицького району продовжують проводити комплекс заходів, спрямованих на локалізацію та ліквідацію вогнища гострої кишкової інфекції.

За попередніми даними діти, що госпіталізовані, перебували в санаторії з 25 червня 2009 року. 05 липня 2009 р. група в складі 47 осіб, в тому числі 10 із числа захворілих, виїжджали на екскурсію до м. Львів. Харчувалися “сухим пайком” - варені сосиски, яйця, твердий сир, помідори. Було встановлено, що 04.07.09. на вечерю дітей годували макаронами з м’ясом “по-флотськи” - чого не було передбачено в меню і про що складений протокол про порушення санітарного законодавства на завідуючого їдальнею. Проведено бактеріологічне обстеження персоналу та хворих – аналізи в роботі.

За дорученням Першого заступника Міністра - головного державного санітарного лікаря України створена комісія МОЗ (наказ МОЗ від 7.07.2009 №99-КМ “Про відрядження фахівців до Дрогобицького району Львівської області”) у складі фахівців з епідеміології, інфекційних хвороб, гігієни дітей та підлітків, яка буде працювати з 8 по 11 липня 2009 року в осередку інфекційного захворювання з метою з’ясування причини захворювання дітей та надання практичної допомоги у розробленні заходів з профілактики гострих кишкових інфекцій. Про результати Кабінет Міністрів буде проінформовано.

Епідемічна ситуація знаходиться під контролем МОЗ.