Інформація щодо масової госпіталізації дітей з ознаками харчового отруєння у Львівській області

Інформація щодо масової госпіталізації дітей з ознаками харчового отруєння у Львівській області

6 липня ц.р. Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич провів робочу нараду, де заслухав Головного державного санітарного лікаря України Олександра Біловола про ситуацію щодо масової госпіталізації дітей з ознаками харчового отруєння. Окрім проведених заходів Василь Князевич доручив провести службове розслідування, під час якого вивчити причини ситуації та вжити жорсткі заходи задля подальшого недопущення подібних випадків під час санаторно-курортного оздоровчого сезону.

Як повідомили у Департаменті організації санітарно-епідеміологічного нагляду, 4 липня 2009 року зі станції Карпати Мукачівського району Закарпатської області о 18.21 потягом № 82 сполученням Ужгород-Київ виїхало 256 осіб, з них 240 дітей та 16 супроводжуючих їх дорослих, які організованою групою відпочивали у комунальному підприємстві “Санаторій Перлина Карпат”, що розташований в с. Карпати Мукачівського району Закарпатської області. У потязі діти почали звертатися зі скаргами на погане самопочуття, у тому числі на підвищення температури та блювоту. Начальник потягу повідомив черговому СКП Львівського вокзалу о 22.30 04.07.09 , що у потязі № 82 у вагонах № 13-19 є хворі діти. Про це був поінформований головний державний санітарний лікар Львівської залізниці, він у свою чергу повідомив медичну службу залізної дороги, Львівську обласну СЕС, Львівське обласне управління охорони здоров’я, керівництво Львівської залізниці. О 23.05 потяг прибув на станцію м. Львів де його зустрічали представники медичної та санітарно-епідеміологічної служб Львівської залізниці та м. Львова.

О 23.12 04.07.09 інформація про наявність значної кількості хворих дітей була передана на Центральний санітарно-контрольний пункт міста Києва. О 23.30 головним державним санітарним лікарем України була створена група оперативного реагування по локалізації вогнища масового харчового отруєння організованої групи дітей, якою протягом доби давались оперативні доручення щодо локалізації даного вогнища.

У місті Львові захворілих дітей у кількості 64 та дорослих 8 осіб госпіталізовано в обласну лікарню. Стан здоров’я: 4 – важкий, решта дітей та дорослих - середньої важкості. Для забезпечення госпіталізації був відчеплений вагон № 19. Потяг був відправлений з міста Львова із запізненням на півтори години. У подальшому дітей, які знаходилися у потязі супроводжували працівники санітарної та медичної служби. Постійно вівся моніторинг стану здоров’я дітей та надавалася необхідна медична допомога.

За оперативними даними, станом на 9.00 6 липня 2009 року на стаціонарному лікуванні у Львові залишилося 60 дітей та 7 дорослих.

На станції Тернопіль госпіталізовано 2 дітей - стан середньої важкості. На станції Хмельницький госпіталізовано 2 дітей – стан середньої важкості.

Решта дітей та супроводжуючих дорослих у кількості 180 осіб доїхали до станції Київ – Пасажирський о 10.40 5 липня 2009 року, де їх зустрічали працівники медичної служби, санітарно-епідеміологічної служби та відповідальні працівники Міністерства охорони здоров’я, Головного управління охорони здоров’я міста Києва. Усі діти були оглянуті лікарями. У результаті 6 дітей бригадами швидкої медичної допомоги були госпіталізовані до інфекційного відділення 1 дитячої клінічної лікарні м. Києва. При госпіталізації стан дітей розцінений: середньої важкості – 1, задовільної – 5.

166 дітей з батьками та 8 дорослих були відпущені додому. За станом їх здоров’я здійснюється постійний моніторинг на дому.

На 23.00 5 липня 2009 року стан здоров’я усіх дітей задовільний.

За оперативними даними станом на 9.00 6 липня 2009 р. на стаціонарному лікуванні в місті Києві знаходиться 3 дитини.

На сьогодні ситуація знаходиться під контролем працівників медичної та санітарно-епідеміологічної служб міст Києва, Львова, Тернополя та Хмельницького.

Протиепідемічні заходи продовжуються.

Закарпатською обласною санітарно-епідеміологічною службою станом на 05.07.09 р. проведено санітарно-епідеміологічне обстеження комунального підприємства “Санаторій “Перлина Карпат” Закарпатської обласної ради.

При перевірці встановлено порушення санітарних норм і правил щодо прийому дітей та початку роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Директором санаторію розпочато роботу дитячого закладу відпочинку без акту прийомки та комісійного заключення з дозволом на початок роботи. Прийом дітей не погоджено з Мукачівською районною санепідстанцією.

Під час перевірки виявлено порушення правил зберігання рибних продуктів, масла солодко-вершкового. Порушено правила зберігання сирих овочів в овочевому цеху (капуста зберігається насипом з ознаками гниття, стелажі та піддони для зберігання овочів виготовлені з матеріалу, що не підлягає санітарно-гігієнічній та дезобробці) та ін. За результатами обстеження зупинено експлуатацію харчоблоку. Вирішується питання про закриття санаторію. Проведено бактеріологічне обстеження раптовим методом 9 співробітників працюючої зміни харчоблоку.

На харчоблоці проведено заключну дезінфекцію.

Відібрані зразки на комплекс санітарно-бактеріологічних, токсикологічних, вірусологічних досліджень: залишки харчових продуктів (м’ясо-молочна, рибна, проби яєць, овочі, фрукти), гігієнічні змиви на БГКП, вода питна, вода мінеральна, добовий раціон за 04.07.09 та сніданок 05.07.09, змиви з контролю якості заключної дезінфекції.

Результати 10 експрес досліджень молочної продукції на ротавіруси –від’ємні. Проводиться вивчення шляхів отримання харчових продуктів та сировини.

Справа передана до Мукачівської міської прокуратури.