Україна перемагає в Міжнародному конкурсі дитячого малюнку на тему ґендерної рівності. 3 рік поспіль!

Україна перемагає в Міжнародному конкурсі дитячого малюнку на тему ґендерної рівності. 3 рік поспіль!

23 червня у Брюсселі були визначенні 14 переможців Міжнародного конкурсу дитячого малюнку на тему ґендерної рівності, що проводився Європейським Союзом. Результатом цього туру від регіону країн-сусідів ЄС (Україна, Бєларусь, Молдова, Грузія, Хорватія, Косово, Боснія та Герцеговина, Македонія, Сербія та Туреччина) стали два переможця з Косово та України. Десятирічна Дарина Шит з міста Тальне Черкаської області отримає приз від Європейської Комісії на загальну суму 1000 євро.

До складу журі входило 49 школярів початкових класів з Європейської Школи Брюсселя.

Фінальне засідання журі проходило за участю Принцеси Бельгії Матильди та пана Коос Рішель, Генерального директора бюро Європейської Комісії з питань співпраці EuropeAid.

Участь дітей в цьому конкурсі стала свідченням їх творчого таланту та розуміння того, що чоловіки і жінки можуть бути рівними у всіх сферах життя, а гармонія у їх стосунках може правити світом. Основними темами малюнків стали: навколишнє середовище, світ, справедливість, рівновага, сім’я, працевлаштування, місцеві традиції, кохання та мрії.

Міжнародний конкурс проводиться Європейською Комісією третій рік поспіль в країнах, що не входять до складу ЄС, і з кожним роком залучає все більше і більше дітей. Цього року у конкурсі, що розпочався у Міжнародний Жіночий День – 8 березня, взяли участь 25 тисяч дітей з багатьох країн світу.

Переможцями дитячого малюнку 2009 стали діти з Алжиру, Беніну, Болівії, Єгипту, Казахстану, Кенії, Косово, Малайзії, Мексики, Домініканської Республіки, Сомалі, Того та України.

В українському турі конкурсу цього року взяли участь понад 600 дітей. Журі відібрало 10 малюнків для участі у фінальному турі конкурсу, що відбувся у Брюсселі.