Тестовий рекорд

Тестовий рекорд

З усіх чотирьох предметів вона отримала найвищі результати. 17-річна дівчина — єдина на всю Україну цьогорічна випускниця, яка продемонструвала такі відмінні знання. У четвер з найрозумнішою абітурієнткою зустрінеться навіть Президент України Віктор Ющенко. Втім, досягнення дівчина має не лише в шкільних науках. Вона чудово грає на фортепіано, пише вірші та мріє екранізувати роман.

Вісімсот із восьмисот можливих балів. Саме такий результат зовнішнього тестування долинянки Олени Дацків. Вона - єдина випускниця в Україні, яка цьогоріч отримала найвищу оцінку з чотирьох предметів: української мови, математики, хімії та біології.

Володимир Дацків, батько: «Коли вона отримала три результати по двісті, нам подзвонили з Українського центру оцінювання і привітали. Ми, між іншим, трошки налякалися. Думали, з якого дива вони дзвонять? Але було нам дуже приємно».

Кузня вундеркіндів — Долинський природничо-математичний ліцей. Потрапити сюди непросто. Торік з двохсот претендентів відібрали лише сорок. Олена щороку відзначалася на обласних та всеукраїнських олімпіадах, а торік стала стипендіатом Кабінету міністрів.

Михайло Чміль, директор Долинського природничо-математичного ліцею: «Я думаю, що вона стане хорошим в майбутньому спеціалістом. Тільки, щоби саме краще, вона залишилася на Україні і принесла користь державі, тому що ми знаєм, що багато дітей зараз їде за кордон. Такі як Оленка — це є унікальна дитина».

Дівчина екстерном закінчила школу мистецтв. Але майбутньою професією обрала хірургію. Нині готується до вступу в медакадемію. Мріє про власну бібліотеку та екранізацію роману Івана Багряного «Сад Гетсиманський». А у власних філософських віршах закликає не бути егоїстами. Її життєве кредо - творити добро.

Олена Дацків, випускниця: «Можливо, в мене девіз не повністю сформульований. Я просто хочу порадити людям ніколи не кидати один одного в скрутну хвилину і завжди єднатися, бо тільки тоді можна досягти якогось успіху, якоїсь перемоги».

З найрозумнішою абітурієнткою України у четвер планує зустрітися Президент України Віктор Ющенко, бо з таким талантом глава держави хоче познайомитися особисто