Bода – це не тільки задоволення і відпочинок, а й небезпечна сила

 Bода – це не тільки задоволення і відпочинок, а й небезпечна сила

Літо -- найкращий час для відпочинку та іноді він призводить до небезпечних ситуацій. Нинішня неймовірна спека змушує людей шукати прохолодні місця, найчастіше вони обирають пляж. Але до такого дозвілля не можна ставитися безвідповідально, потрібно завжди пам’ятати правила, що допоможуть зберегти життя та здоров’я, нагадує служба МНС України.

З початком купального сезону в рятувальників з’являється більше тривожних справ і турбот. Щодня їм доводиться рятувати потопельників, але біля кожного відпочивальника рятувальника не поставиш… Нещасні випадки на воді трапляються здебільшого через безвідповідальність громадян, нехтування ними власною безпекою.

Мало хто з серйозністю ставиться до попереджень щодо правил поводження на водоймах. Не розрахувавши свої сили, будучи в нетверезому стані чи різко охолодивши організм, люди запливають далеко від берега і наражають себе на небезпеку. Не можна купатися в місцях, непристосованих для цього чи на самоті. Особливо уважними слід бути на морі, бо часто людей відносить далеко від берега на надувних матрацах або човнах хвилями, сильною течією та вітром. У 2009 році, за оперативними даними, в Україні вже потонули 599 чоловік, із них 75 дітей. Врятовані 342 людини. За статистикою, 99,9% людей гине на водоймах, де відсутні рятувальні станції й пости, не позначені небезпечні місця та водні ділянки, непридатні для купання, дно акваторій і пляжі не розчищені… У багатьох населених пунктах країни на теперішній час офіційно не відкритий навіть жоден пляж!

Рятувальники МНС постійно нагадують громадянам правила поведінки на водоймах, бо фахівцям відомо, що найчастіше проблеми з безпекою життєдіяльності виникають через незнання та страх. Найбільше ж наражаються на небезпеку, і не тільки на воді, саме діти, котрі не можуть оцінювати загрозливу для життя ситуацію. Слід пам`ятати: вода – це не тільки задоволення і відпочинок, а й небезпечна сила, що здатна забрати найцінніше – життя! Отже, дотримуючись простих правил безпеки, ви залишитеся здоровими!