Екологічно чисті сміттєспалювальні підприємства стануть джерелом альтернативної енергії

Екологічно чисті сміттєспалювальні  підприємства стануть джерелом альтернативної енергії

Завдяки шведським інвестиціям у нас збудують 9 сучасних сміттєспалювальних підприємств, які будуть екологічно чистими, та ще й стануть джерелом альтернативної енергії.

Юлія Тимошенко, прем’ єр-міністр України: «мова йде про комплексну модернізацію країни, яка не робилася 17 років з моменту отримання незалежності країною. Комплексна модернізація, яка спрямована на маштабне енергозбереження і на покращення екології»

Тимошенко шведам довіряє, оскільки на власні очі бачила, як там діють енергоощадні технології. І сподівається, що вони запрацюють і у нас. На місцях семистам мільйонам євро інвестицій неабияк раді. Кажуть, підготовчі питання вже вирішили: земельні ділянки під будівництво сміттєспалювальних заводів готові.

Анатолій Грицюк, Голова Волинської облради: «поряд зі мною сидять мери двох міст це місто Луцьк і Володимир - Волинський де вже ми провели титанічну роботу і вже готові площадки для будівництва.»

Ларс Гулстанр, голова правління компанії Екоенерджі: «ми негайно починаємо після цього символічного підписання. І почнемо впроваджувати їх вже восени у двох українських містах . Ми цілком готові перейти від слів до дій та плідної співпраці.»

Тепер важливо шведських партнерів не підвести, - наголошує Міністр Житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко і нагадує про унікальне шведське обладнання для київської очисної станції, яке роками іржавіє .

Олексій Кучеренко, міністр житлового-комунального господарства України: «– це гребельні решітки, за чотири мільйони євро. Закуплені два-три роки тому, до цих пір просто валяються, бо не спромоглася міська влада витратити мільйон гривень для того, аби запустити це обладнання.»

З будівництвом та роботою сміттєспалювальних заводів так точно не буде – гарантує Юлія Тимошенко і обіцяє шведським партнерам цілковитий контроль над використанням грошей. Залучення інвестицій на вкрай потрібну справу підтримує і Володимир Литвин. Це він мав підписувати угоду зі шведами. Але в останню мить ініціативу перехопив Уряд. Спікер не ображається і радіє, що процес пішов.

Володимир Литвин, Голова Верховної Ради України: «Головне, щоб була практична користь. А не так, як у нас робиться: перед виборами обіцяють, а після виборів нічого не роблять.»

Сучасні сміттєспалювальні заводи, що працюють в Європі самі себе забезпечують енергією, дають її місту, ще й приносять прибутки. Оскільки на заводі сміття перш ніж спалити, сортують. А тверді відходи, якими Україна завалена, – це вже не сміття, а товар, на якому можна заробити.