Оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2009 року - на особливому контролі Уряду

Оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2009 року - на особливому контролі Уряду

1 червня цього року на базі Міжнародного дитячого центру "Артек" відбулася Всеукраїнська нарада з питань підготовки та проведення оздоровлення дітей у 2009 році під головуванням Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка.

В нараді взяли участь представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, зокрема, заступник міністра України у справах, сім’ї, молоді та спорту Ростислав Драпушко, перший заступник Міністра з питань житлово-комунального господарства України Олександр Мазурчак, заступник міністра палива та енергетики Олег Бугайов, заступник Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець, представники інших міністерств, а також народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Павло Костенко, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Катерина Самойлик.

Учасники Всеукраїнської наради обговорили стан дитячої оздоровчої галузі, хід підготовки та проведення оздоровчого сезону 2009 року.

Відкриваючи нараду Юрій Павленко зазначив, що на сьогодні оздоровлення та відпочинок дітей знаходиться на особливому контролі Уряду України і тому задача всіх керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади прийняти активну участь у реалізації наступних завдань:

- посилення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

- прийняття всіх можливих заходів щодо недопущення скорочення та перепрофілювання закладів оздоровлення та відпочинку;

- забезпечення у повному обсязі фінансування заходів літнього оздоровлення та відпочинку дітей, перш за все, дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

- створення належних умов для функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

- вирішення питання безпеки перевезення дітей на період відпочинку, зокрема, під час проведення екскурсій;

- забезпечення якісного харчування дітей, їх належного медичного обслуговування, державного санітарно-гігієнічного нагляду, зокрема, за якістю питної води, постачанням лікарських препаратів та оснащенням медичних пунктів;

- вирішення питання громадського поряду та дотримання правил протипожежної безпеки у закладах відпочинку та оздоровлення дітей;

- продовження роботи щодо реалізації проекту енергозбереження у державному підприємстві "Міжнародний дитячий центр "Артек" із залученням японських інвестиційних компаній;

- забезпечення координації реалізації міжнародних проектів та програм у зв'язку з наданням Міжнародному дитячому центру "Артек" статусу центру "під егідою ЮНЕСКО".

В цілому, за даними з регіонів, у цьому році планується робота 17 371 дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, з них: 740 - заміських, 73 - санаторного типу, 31 – дитячий центр, 471 - закладів праці та відпочинку, 271 - наметових таборів та 15 784 таборів з денним перебуванням.

Результати аналізу оздоровлення дітей шкільного віку за останні 3 роки показали, що відбувається збільшення кількості дітей, які отримують оздоровчі послуги. Всього у 2009 році на базі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку заплановано оздоровити 2 389 296 дітей, що на 360 тисяч більше ніж у минулому році.

Окремої уваги заслуговує той факт, що в цьому році значно збільшений обсяг бюджетних призначень на оздоровлення та відпочинок дітей в дитячих оздоровчих таборах МДЦ "Артек" та УДЦ "Молода гвардія", який складає 93,3 мільйони гривень. Це дасть змогу оздоровити 24580 дітей пільгових категорій, що у два рази більше ніж у 2008 році.

"Ми сподіваємося, віримо і працюємо для того, щоб зробити успішним життя наших дітей, щоб вони були здоровими, веселими, відповідальними за майбутнє України!" – підкреслив Юрій Павленко.