Bідбувся сеанс телемедичного консультування з питань педіатрії

Bідбувся сеанс телемедичного консультування з питань педіатрії

На базі консультаційно-діагностичної поліклініки Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” МОЗ України відбувся сеанс телемедичного консультування з питань педіатрії з використанням новітніх телекомунікаційних технологій, які є економічно виправдані як для батьків в першу чергу, так і для спеціалістів.

Телеміст Київ-Івано-Франківськ став першою ластівкою на шляху покращення охорони здоров’я матерів та дітей в державі. Участь в зустрічі взяли: генеральний директор Української дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” Юрій Гладуш, завідувач кафедри медичної інформатики НМАПО ім. П.Л. Шупика, директор Центру дистанційного навчання Озар Мінцер, заступник Генерального директора НДСЛ “ОХМАТДИТ” з амбулаторно-поліклінічної роботи Лариса Бондаренко, головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності “дитяча ендокринологія” Наталія Зелінська, головні районні ендокринологи та завідуючі профільних відділень Іванофранківщини.

Спеціалісти Івано-Франківської області мали можливість поділитися з головним позаштатним ендокринологом своїми турботами та надати інформацією щодо забезпеченості дітей інсулінами та тест-системами. На початку сеансу завідуюча консультативно-діагностичної поліклінікою Лариса Бондаренко повідомила учасникам телемосту про стан надання амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги дітям регіону відповідно до направлень лікувальними закладами Івано-Франківської області.

Так, протягом 2008 року до консультативно-діагностичної поліклініки “ОХМАТДИТ” всього звернулося 215 дітей з Івано-Франківської області, з яких 24 – це самозвернення (11,2%).

Перелік спеціалістів, до яких звертались батьки, був досить чисельним, зокрема, більш ніж 65% склали візити до педіатра - 27,4%; дитячого невролога - 14,9%; дитячого кардіоревматолога - 13,0%; дитячого пульмонолога - 5,6%; дитячий отоларинголог - 4,19% та інших спеціалістів. Основними причинами звернень до спеціалістів поліклініки “ОХМАТДИТ” були звернення стосовно: уточнення діагнозу – 132 (61,4%), корекції лікування - 51 (23,7%) та діагностичних обстежень - 32 (14,8%).

Проблеми, з якими стикались столичні лікарі КДП НДСЛ “ОХМАТДИТ” під час прийому пацієнтів з області, - це звернення без медичної документації, без лабораторних та апаратних досліджень тощо. Разом з тим, у 34% випадків вони вперше виявили різні захворювання у дітей. Беззаперечним позитивом працівники “ОХМАТДИТ” вважають і той факт, що заключний висновок про стан здоров’я був виданий в перший день звернення пацієнта, і батьки з дітьми того ж дня змогли повернутися додому.

На думку Озара Мінцера, подібні телемедичні сеанси будуть хорошим підґрунтям для оперативного та якісного надання консультативної допомоги, тож такі досягнення технічного прогресу практична медицина повинна максимально використовувати.

Більшість часу учасники телезв’язку приділили консультуванню хворих дітей Івано-Франківської області, найменшому з яких було три місяці. Головний дитячий ендокринолог МОЗ разом з іншими спеціалістами детально ознайомилися з історіями хвороб, специфікою анамнезу та визначили найбільш ефективні шляхи лікування.

Підсумовуючи результати телевізійного консультативного сеансу, Генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” Юрій Гладуш засвідчив повагу та відзначив високий рівень професіоналізму лікарів Прикарпаття. Він підкреслив, що співпраця спеціалістів НДСЛ “ОХМАТДИТ” з регіонами України має набути нових форм та перейти на інший рівень надання якісної та доступної медичної допомоги дітям як в Києві, так в Донецьку чи Львові.

Національна дитяча спеціалізована лікарня “ОХМАТДИТ” повинна здійснювати лікування особливо важких захворювань, яке позбавлені можливості забезпечити в лікувально-профілактичних закладах областей, з застосуванням високотехнологічного, високовартісного обладнання, що відповідатиме ІV рівню надання медичної допомоги дітям. Юрій Гладуш нагадав, що вже затверджено графік телемедичних консультацій до кінця року, і закликав регіони активно долучитися до розвитку телемедицини в Україні.