Загалом у світі понад 16 тисяч недужих на грип A/H1N1 і більше ста смертельних випадків

 Загалом у світі понад 16 тисяч недужих на грип A/H1N1 і більше ста смертельних випадків

23-річний хлопець, який минулої п‘ятниці прибув до Києва з Нью-Йорка і якому дорогою додому стало зле, перебуває в лікарні, медики не виключають діагноз грип A/H1N1. Щоправда, у Міністерстві охрони здоров‘я наголошують: це не означає, що йдеться саме про штам або так званий свинячий грип.

Результатів відповідних аналізів доведеться чекати мінімум тиждень. Їх уже надіслали до спеціальної лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров‘я у Лондоні.

Тим часом пацієнт 9-ої міської клінічної лікарні столиці, який останні два роки жив і працював у Нью-Йорку і 29-ого травня прилетів звідти до Києва, перебуває під особливим наглядом консиліуму лікарів, проходить курс лікування і почувається добре. Журналістів до нього не пускають. Всі, хто контактував з хворим, обстежені, їхнє здоров‘я жодних підозр не викликає, кажуть у клініці. І наголошують, що це вже не перший випадок, коли до них потрапляють люди з підозрою на свинячий грип, але поки жоден з таких випадків не підтвердився.

Нагадаємо, що на сьогодні штам грипу A/H1N1 виявили у більшості сусідів України – Росії, Словачині, Румунії, Польщі та Чехії. Загалом у світі понад 16 тисяч недужих і більше ста смертельних випадків.