Cемеро маленьких пацієнтів з України були прооперовані в італійських клініках

Cемеро маленьких пацієнтів з України були прооперовані в італійських клініках

22 травня 2009 року Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, перебуваючи з робочою поїздкою в Італії, відвідала у місті Брешіа лікарню L'Ospedale Civile di Brescia.

Робоча поїздка відбувається на запрошення італійської лабораторії міжнародної співпраці L.I.CO.S. Onlus, яка співпрацює з Фондом «Україна 3000» у рамках програми «Від лікарні до лікарні» за проектом MELO.

У заході також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії Георгій Чернявський, Голова правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, директор департаменту медичних програм Віра Павлюк, українські та італійські лікарі.

Пані Катерина завітала до відділення щелепно-лицевої хірургії, де перебувають на лікуванні двоє українських дітей. Вона поспілкувалася з ними та їхніми батьками, а також з медичним персоналом лікарні та іншими пацієнтами.

Катерина Ющенко, представники Фонду «Україна 3000» та українські лікарі провели зустріч з керівництвом L'Ospedale Civile di Brescia - головним лікарем Корнеліо Коппіні, головним дитячим лікарем Раффаеле Спіацці та провідними медиками закладу. Учасники зустрічі розповіли про співпрацю між українськими та італійськими лікарнями у рамках проекту MELO, а також поділилися планами на майбутнє.

Італійська лабораторія міжнародної співпраці (Laboratorio Staliano perla Cooperarione allo Sviluppo) L.I.CO.S. Onlus - це дієва організація сфери розвитку прав та захисту дітей. Організація займається міжнародною співпрацею, забезпеченням проектів доступу до специфічних фондів Європейського Союзу національних та регіональних фондів, міжнародним волонтерством, а також підтримкою мистецтва, культури.

Співпраця між Фондом «Україна 3000» та L.I.CO.S. Onlus розпочалася наприкінці 2008 року. З того часу дві організації плідно співпрацюють у рамках програми «Від лікарні до лікарні». Зокрема, з 26 лютого по 10 березня 2009 року представники L.I.CO.S. побували в Україні та відвідали дитячі лікарні Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей.

Діяльність L.I.CO.S. за проектом MELO передбачає створення партнерської мережі медичних закладів, місцевих органів управління та опікунських установ, здатної діяти на користь дітей як на міському і обласному рівнях, так і в національному масштабі. Окрім цього, у рамках проекту надається термінове хірургічне втручання дітям з серйозною патологією, а також проводиться робота зі створення центрів з психологічної допомоги та дитячої нейропсихіатрії для наймолодших пацієнтів, формування та навчання університетського персоналу, студентів та волонтерів.

У рамках проекту вже семеро маленьких пацієнтів з України були прооперовані в італійських клініках. Одна з таких операції - з видаленням пухлини - проходила 22 травня. Планується, що до кінця 2009 року операції зроблять ще чотирьом українським дітям.