В Україні щорічно здійснюватиметься проведення Національної Медичної Премії

В Україні щорічно здійснюватиметься проведення Національної Медичної Премії

В Україні стартував національний проект важливого суспільного значення – Національна Медична Премія. Ця подія стане щорічним публічним заходом, який визначить кращих практикуючих лікарів, державні і недержавні медичні заклади і установи України шляхом проведення багаторівневої оцінки номінантів.

Основним завданням Премії є підвищення авторитету та поваги до професії Лікаря, а також створення переліку кращих лікарів, клінік, лабораторій та установ, що надають медичні послуги в національному масштабі, для усіх регіонів країни.

Національна Медична Премія проводитиметься для спеціалістів галузі: медичних фахівців – лікарів; медичних клінік; діагностичних лабораторій; адміністраторів і керівників охорони здоров'я; виробників медичної продукції; фахівців з розробки і впровадження медичного устаткування або лікарських препаратів; пацієнтів.

Процедура щорічно здійснюватиметься у три тури, кожен з яких складатиметься з декількох етапів:

1. Перший тур Премії – проведення Рейтингу “ТОП 100 в медицині” провідних лікарів, медичних клінік і послуг у сфері охорони здоров'я. Рейтинг “ТОП 100 в медицині” – це перелік лідерів системи охорони здоров’я, сформований за результатами всеукраїнського опитування фахівців. (та споживачів, при прийнятті такого рішення Оргкомітетом і внесенні відповідних змін до цього Положення).

Оголошення результатів Рейтингу “ТОП 100 в медицині” та анонсування початку процедур, передбачених для третього туру Національної Медичної Премії буде проведено у кінці поточного року. Планується, що буде виданий Альманах Рейтингу “ТОП 100 в медицині” до складу якого будуть включені всі переможці.

2. Другий тур Премії – це проведення процедури визначення переможців Премії серед кандидатів, шляхом багаторівневого конкурсного відбору кращих з тих, хто увійшов до Рейтингу “ТОП 100 в медицині” та додатково висунутих кандидатів, на підставі офіційно визначених критеріїв.

Оцінка номінантів Національної Медичної Премії проводиться членами Експертної, Академічної Рад та Високого Жюрі. Визначення переможців Премії та підтвердження вибору переможців в номінаціях, підведення підсумків проведення Національної Медичної Премії буде проведено на засіданні Опікунської Ради Премії.

Нагородження переможців в номінаціях Премії буде проводитись щорічно у третій тиждень червня, напередодні Дня Медичного Працівника.

Категорії номінацій, за якими проведуть Національну Медичну Премію у 2010 р.:

1. “Терапевтичний профіль”;

2. “Хірургічний профіль”;

3. “Педіатричний профіль”;

4. “Акушерсько-гінекологічний профіль”:

5. “Ендокринологічний профіль”;

6. “Медичні працівники”;

7. “Медицина невідкладних станів”

8. “Лікувально-профілактичні заклади”;

9. “Діагностична лабораторія”;

10. “Створення новітніх методик”;

11. “За внесок у зміцнення суспільного здоров'я народу України імені Агапіта Печерського”;

12. “За відданість професії імені Асклепія”.

Кожна з категорій буде включати від двох до шести номінацій.

Проведення Медичної Премії і формування рейтингу “ТОП 100 в медицині” стане можливим при всебічній підтримці з боку лікарів, адміністраторів системи охорони здоров’я, всієї медичної громадськості та пацієнтів. Адже тільки неупереджена експертна оцінка може допомогти визначити кращих фахівців, що зробили істотний внесок у розвиток охорони здоров'я України.

Після затвердження Оргкомітетом Премії правил, документів і необхідних процедур відбудеться прес-конференція та презентація проекту під час святкування Дня Медичного Працівника, який відзначатиметься 18 червня 2009 року у Національній опері України імені Тараса Шевченка.

В українській медицині є свої відкриття, напрацювання і досягнення, що створюються важкою працею професіоналів. Національна Медична Премія освітлюватиме позитивні сторони системи охорони здоров'я і буде всебічно сприяти розвитку якісної і доступної медичної допомоги в Україні.

Організатори переконані, що проведення Рейтингу “ТОП100 в медицині” та конкурсу Національна Медична Премія стане необхідною та визначною подією для медичних працівників та пацієнтів України.