Донецькою дитячою лікарнею отримано сучасне медичне обладнання вiд Посольства Японії в Україні

Донецькою дитячою лікарнею отримано сучасне медичне обладнання вiд Посольства Японії в Україні

Надзвичайний та повноважний Посол Японії в Україні пан Тадаші Ідзава урочисто вручив працівникам Донецької обласної дитячої лікарні сучасне медичне обладнання.

Директор Департаменту Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Раїса Моісеєнко, виступаючи перед високоповажним зібранням, зазначила: “Від імені Міністерства охорони здоров`я України хочу висловити глибоку подяку Посольству Японії в Україні та Вам, пане Посол, за постійну увагу та підтримку сектору охорони здоров`я нашої країни з боку Уряду Японії”.

Міністерство охорони здоров`я давно і плідно співпрацює з Урядом Японії в галузі охорони здоров`я. Спираючись на багаторічний досвід співпраці можна з упевненістю стверджувати, що Японія є одним з самих надійних та послідовних партнерів України, чия допомога має суттєвий вплив на покращення стану охорони здоров`я.

Співпраця в галузі охорони здоров`я між Україною та Японією здійснюється переважно в рамках програми Уряду Японії “Офіційна допомога розвитку”.

Особливі слова подяки пані Моісеєнко висловила за дружню допомогу Уряду Японії, втілену в проекті переоснащення медичного обладнання Української спеціалізованої дитячої лікарні “Охматдит”.

В рамках проекту протягом 2001 – 2002 років поставлено та введено в дію в Україні 112 позицій медичного обладнання на суму 682.666.300 японських єн (близько 6 млн. дол. США).

Підписання Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії в січні 2007 року про надання грантової допомоги на реалізацію проекту поліпшення медичного обладнання дитячих лікарень свідчить про глибоке розуміння пріоритетів України з боку Уряду Японії.

Відповідно до положень Угоди у 2008 році модернізовано обладнання дитячих обласних лікарень Луганської (215 млн. єн) та Кіровоградської (142 млн. єн) областей.

12 лютого 2008 року укладено Угоду (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання грантової допомоги на реалізацію другої фази проекту, яким було передбачено модернізацію медичного обладнання для обласних лікарень Харківської, Дніпропетровської та Донецької областей на загальну суму до 485 млн. японських єн (близько 4,2 млн. доларів США).

Наразі завдяки втіленню другої фази проекту, обласні лікарні визначених регіонів забезпечено сучасним медичним обладнанням, зокрема:

Дніпропетровською обласною дитячою клінічною лікарнею отримано та введено в дію 36 (113 одиниць) найменування новітнього медичного обладнання на загальну суму 110 100 000 японських єн;

Донецькою обласною дитячою лікарнею отримано та введено в дію 37 найменувань новітнього медичного обладнання на загальну суму 90,000,000 ієн.

На підтвердження послідовності у визначеному напрямку співпраці з Японією, та враховуючи її ефективність, Міністерство охорони здоров`я України подало заявку на отримання грантової допомоги загального типу для співробітництва у 2009 фінансовому році в рамках програми “Офіційна допомога для розвитку” для реалізації Проекту модернізації медичного обладнання в дитячих лікарнях Придніпровсько-Чорноморських регіонів України (Запоріжжя, Суми, Херсон, Полтава, Сімферополь, Севастополь).

На завершення зустрічі Раїса Моісеєнко наголосила: “Ми впевнені, що успіх проекту стане запорукою подальшого розвитку нашої співпраці з Японією. Зі свого боку Міністерство охорони здоров`я зробить усе можливе для забезпечення сприятливих умов виконання завдань проекту і досягнення його мети – забезпечення вчасною і високоспеціалізованою медичною допомогою для усіх дітей, що її потребують”.

22 травня 2009 р. аналогічна процедура передачі медичного обладнання від Уряду Японії відбудеться для Дніпропетровської обласної дитячої лікарні.