Головне питання 62-ої сесії ВАОЗ - готовність до пандемічного грипу

Головне питання 62-ої сесії ВАОЗ -  готовність до пандемічного грипу

В Женеві (Швейцарія) триває робота 62-ої сесії Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я (ВАОЗ), в якій беруть участь делегації з понад 190 держав-членів Організації, переважна більшість яких представлена на рівні міністерств. Делегацію України на сесії очолює Міністр охорони здоров’я Василь Князевич.

З огляду на ситуацію, що складається з поширенням у світі грипу А(H1N1) та у зв’язку з побажанням ряду країн-членів щодо зведення до мінімуму часу відсутності старших посадових осіб національних органів охорони здоров’я в своїх країнах, було вирішено скоротити тривалість сесії ВАОЗ до 5-ти робочих днів. Відтак, учасники сесії мають оперативно розглянути низку питань, серед яких: готовність до пандемічного грипу: обмін вірусами грипу та доступ до вакцин та інших переваг; міжнародні медико-санітарні правила; первинна медико-санітарна допомога, включаючи зміцнення систем охорони здоров’я; соціальні детермінанти здоров’я; моніторинг досягнення країнами Цілей розвитку тисячоліття та ін.

Василь Князевич взяв участь в консультаціях високого рівня, присвячених проблемі виникнення та розповсюдження грипу A/H1N1. Участь в засіданні взяли міністри охорони здоров’я Мексики, США, Канади, Великобританії, Іспанії та інших 193 країн-членів ВООЗ, перед якими з доповіддю виступила Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан.

В рамках роботи сесії відбулася окрема зустріч Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича з Директором Європейського бюро ВООЗ Марком Данзоном, на якій сторони обговорили проблему, що виникла навколо елімінації кору та краснухи в Європейському регіоні ВООЗ.

Робота 62-ї сесії ВАОЗ триватиме до 22 травня.