Відбулася нарада на тему: “Інтеграція науки та освіти в систему практичної охорони здоров’я”

Відбулася нарада на тему: “Інтеграція науки та освіти в систему практичної охорони здоров’я”

Днями у Полтаві на базі Вищого державного навчального закладу України “Української медичної стоматологічної академії” під головуванням міністра охорони здоров'я України Василя Князевича відбулася нарада на тему: “Інтеграція науки та освіти в систему практичної охорони здоров’я”. Обговорити шляхи подальшого реформування системи охорон здоров'я України зібралися ректори усіх вищих медичних навчальних закладів та головні лікарі усіх обласних лікувально-профілактичних закладів України.

Відкриваючи засідання, Василь Князевич наголосив, що головною метою реформ у галузі охорони здоров’я є забезпечення довготривалого життя громадян, усунення факторів, що шкідливо впливають на їх здоров’я, попередження і зниження захворюваності, інвалідності та смертності, а також збереження демографічного потенціалу України.

Міністр підкреслив, що на сьогодні Міністерство охорони здоров’я України розробляє комплексну програму структурних перетворень системи охорони здоров’я на всіх її рівнях, із змінами механізмів фінансування, зацікавленості медичних працівників в якісній медичній допомозі з впровадженням як медично, так і фінансово ефективних сучасних організаційних та управлінських технологій.

Також він відзначив, що сьогодні Міністерство охорони здоров’я визначило стратегічний шлях реформування медичної сфери на засадах сімейної медицини та загальнообов’язкового державного медичного соціального страхування. Так, серед першочергових пріоритетів розвитку галузі визначено: поліпшення якості надання високоспеціалізованої медичної допомоги; створення університетських лікарень на базі клінічних кафедр медичних вузів та обласних клінічних лікувально-профілактичних закладів; започаткування роботи наглядових рад при кожному закладі охорони здоров’я та вищому навчальному закладів усіх рівнів акредитації; підготовка менеджерів охорони здоров’я як нового покоління керівників закладів охорони здоров’я; запровадження інституту резидентури як першого етапу підготовки спеціаліста за високотехнологічними спеціальностями; роль медичної науки в галузі охорони здоров’я.

Окремим питанням на нараді розглядались заходи щодо діяльності галузі охорони здоров’я в період фінансово-економічної кризи. З цього приводу Василь Князевич зазначив: “Незважаючи на фінансово-економічні труднощі нинішнього періоду, нам усім необхідно забезпечити стабільну діяльність галузі охорони здоров’я та виконання державних програм по призупиненню епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу; зростання серцево-судинної патології та новоутворень”.

Окремо Міністр охорони здоров’я України наголосив на необхідності завершення громадського обговорення у закладах охорони здоров’я та вищих навчальних закладах Етичного кодексу лікаря України, який визначає моральні засади діяльності кожного лікаря та положень якого необхідно дотримуватись усім лікарям, адміністративному персоналу і науковцям, що мають безпосереднє відношення до лікувально-профілактичної діяльності, а також студентам та лікарям-інтернам вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, які асистують лікарям чи заміщують їх на робочих місцях. Василь Князевич зазначив, що підтримувати та контролювати виконання Кодексу мають Етичні комісії та комітети створені при кожному закладі охорони здоров’я та наукових установах, медичні і наукові федерації, асоціації, товариства та інші громадські організації у галузі охорони здоров'я. Зокрема, він повідомив усім присутнім, що керувати цією роботою повинна Комісія з питань біоетики Міністерства охорони здоров’я України, яка буде створена наказом Міністра.

На завершення роботи наради Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич звернувся до присутніх із дорученням вжити усіх необхідних заходів по забезпеченню стабільної діяльності закладів охорони здоров’я в умовах фінансово-економічної кризи та прискорити рух галузі у напрямку її реформування задля поліпшення надання медичної допомоги населенню.