Головним санітарним лікарям Львівської та Волинської областей доручено посилити протиепідемічні та профілактичні заходи

Автор
 Головним санітарним лікарям Львівської та Волинської областей доручено посилити протиепідемічні та профілактичні заходи

Днями відбулася телефонна розмова Голови Спеціальної урядової комісії, першого заступника Міністра охорони здоров’я України, головного державного санітарного лікаря Олександра Біловола із заступником Міністра охорони здоров’я Польщі, головним державним санітарним лікарем Польщі паном Анджеєм Войтилою.

Під час розмови пан Анджей Войтила повідомив, що в Польщі обстежено 23 особи з підозрою на грип. Проте в жодному випадку захворювання на грип A(H1N1) не підтверджено. Також він поінформував про випадок, який стався з 58-річною жінкою, що 2 травня 2009 р. прилетіла зі США, перед цим відвідавши Мексику. Після повернення до Польщі вона була госпіталізована з клінічними проявами грипу до лікарні міста Гжешув Підкарпатського воєводства (прикордонне з Львівською областю). Діагноз про захворювання на грип A(H1N1) підтверджений. Іншого випадку захворювання в родині не зареєстровано. Жінка одужала, виписана з інфекційної лікарні, медичне спостереження за нею припинено. Жодний пасажир або член екіпажу з відповідного рейсу не мав клінічних проявів респіраторної інфекції, спостереження за ними також знято.

Інформацію, надану головним державним санітарним лікарем Польщі паном Анджеєм Войтилою, передано головним державним санітарним лікарям Львівської та Волинської областей з інструкцією посилити протиепідемічні та профілактичні заходи за особами, які перетинають державний кордон України.