Не менше 3 мільйонів дітей шкільного віку мають бути цього року охоплені організованими формами відпочинку

Не менше 3 мільйонів дітей шкільного віку мають бути цього року охоплені організованими формами відпочинку

На виконання Закону України "Про оздоровлення і відпочинок дітей" Уряд затвердив низку постанов, які впроваджують нові підходи до оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2009 року. Про це повідомив 6 травня на брифінгу в Кабінеті Міністрів України Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

"Основні принципи і завдання оздоровчої кампанії поточного року - це, насамперед, безпека життя і здоров’я кожної дитини, підвищення якості надання оздоровчих послуг, - зазначив Міністр, - а також збереження та розвиток матеріально-технічної бази оздоровчих дитячих закладів".

Юрій Павленко підкреслив, що актуальним є і створення нових сучасних дитячих оздоровчих закладів.

Серед зазначених нормативних документів - Постанова, що затверджує Типове Положення про дитячий заклад оздоровлення і відпочинку. Цей документ чітко визначає повноваження дитячих оздоровчих закладів: правові, фінансові та організаційні засади їх утворення і діяльності.

"Даний акт сприяє реалізації нових інноваційних соціально-педагогічних, медико-оздоровчих проектів в дитячих закладах", - наголосив Юрій Павленко.

Також затверджено Положення про порядок ведення державного реєстру дитячих закладів оздоровлення і відпочинку. За словами Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, реєстр дасть можливість на державному рівні зберегти мережу дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, запобігти їх ліквідації, перепрофілюванню чи використанню не за призначенням.

Крім того, було затверджено Порядок проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення і відпочинку та присвоєння їм відповідних категорій .

"На підставі даного документу спільна комісія з різних міністерств і відомств проводить оцінку реального стану кожного оздоровчого закладу, його матеріально-технічного стану, а також рівня підготовки кадрів, які надають оздоровчі послуги у відповідних закладах", - повідомив Юрій Павленко.

Внесення змін до Закону "Про оздоровлення і відпочинок" дозволить розширити перелік категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, і відповідно забезпечити оздоровчими послугами більшу кількість дітей. У зв’язку з цим Міністр висловив сподівання на те, що Верховна Рада України підтримає зміни до даного Закону.

"На сьогодні головним завданням є максимальна мобілізація коштів державного і місцевого бюджетів, підприємств і відомств, приватних коштів, які передбачені законом, для того, щоб якомога більша кількість дітей була охоплена формами оздоровлення і відпочинку в 2009 році", - підкреслив Юрій Павленко.

"Не менше 3 мільйонів дітей шкільного віку мають бути цього року охоплені організованими формами відпочинку і оздоровлення", - наголосив Міністр.

На сьогодні вже створено Оперативний штаб, до складу якого увійшли представники відповідних міністерств, відомств та фондів, в межах компетенції яких знаходяться питання оздоровлення і відпочинку дітей. Штаб реагує на всі проблеми, що виникають в ході підготовки оздоровчих закладів до літнього сезону, надає необхідні консультації, а також проводить перевірку кожного оздоровчого закладу.

Міністр зазначив, що перевірка відповідність нормативам проводиться паралельно з Генеральною прокуратурою України. "Жоден заклад, який не відповідатиме нормативам, не працюватиме влітку цього року і не надаватиме оздоровчі послуги", - підкреслив Юрій Павленко.

Згодом Оперативний штаб прийматиме скарги, пропозиції і зауваження від дітей і батьків. На сьогодні працює телефон Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, за номером: 279-09-94, скориставшись яким можна повідомити про будь-які порушення під час перебування дитини в оздоровчому закладі.

Також у період оздоровчого сезону буде працювати "гаряча" лінія, яка стане в нагоді для кожного бажаючого. "Така практика в минулому році дала можливість запобігти багатьом проблемам, з якими стикалися українці під час оздоровчої кампанії", - повідомив Міністр.

"Сьогодні рівень оздоровлення, відповідальність посадових осіб піднято на значно вищий рівень. Адже вперше за всю історію України дитяче оздоровлення підкріплене серйозними державними документами. До поточного року процес оздоровлення визначався виключно наказами Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту", - підбив підсумки Юрій Павленко.