Станом на 06.05.2009 в Україні випадків захворювання на грип А/H1N1 не зареєстровано

Станом на 06.05.2009 в Україні випадків захворювання на грип А/H1N1 не зареєстровано

За інформацією Оперативного штабу МОЗ України з реагування на ситуацію з розповсюдження свинячого грипу у світі та координації дій щодо попередження заносу вірусу в Україні, ситуація у світі щодо грипу А/H1N1 залишається напруженою. 3 21 країн надійшли офіційні повідомлення про 1490 випадків інфікування грипом А/H1N1.

З Мексики надійшло повідомлення про 822 підтверджених випадків захворювання, у тому числі 29 летальних. Продовжуються лабораторні дослідженні раніше відібраного матеріалу від хворих.

Уряд Сполучених Штатів Америки повідомив про 403 лабораторно підтверджених випадків захворювання людей, один з яких закінчився летально.

Повідомлення про лабораторно підтверджені випадки без смертельних випадків надійшли з Австрії (1), Канади (140), Китаю, гонконгської Спеціальної Адміністративної Області (1), Коста-Ріка (1), Колумбії (1), Данії (1), Сальвадору (2), Франції (4), Німеччини (9), Ірландії (1), Ізраїлю (4), Італії (5), Нідерландів (1), Нової Зеландії (6), Португалії (1), Республіки Корея (2), Іспанії (57), Швейцарії (1), Сполученого Королівства (27).

Станом на 06.05.2009 в Україні випадків захворювання на грип А/H1N1 не зареєстровано. Натомість продовжується моніторинг за захворюваністю на грип та гострі респіраторні інфекції.

Фахівцями Кіровоградської, Одеської обласної та Київської міської санепідстанцій були проведенні протиепідемічні заходи відносно осіб, які прибули в Україну з Мексики та США. Симптомів захворювання не виявлено.

На території аеропортів, залізничних вокзалів, морських, річкових портів при проведенні прикордонного та митного контролю проводиться комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів.

Відповідну пам'ятку для населення розіслано в усі області України.

З метою недопущення виникнення та розповсюдження на території України випадків грипу А/H1N, забезпечення готовності підприємств, установ і закладів до роботи в умовах пандемічного поширення вірусу була прийнята Постанова Головного державного санітарного лікаря України "Про впровадження додаткових протиепідемічних заходів щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на грип А/H1N".

Щоденно проходять засідання оперативного штабу МОЗ України з реагування на ситуацію з розповсюдження свинячого грипу у світі та координації дій щодо попередження заносу вірусу в Україну.

Відбулося 2 засідання Спеціальної урядової комісії з питань запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип.

Крім того, під головуванням заступника Міністра охорони здоров'я Володимира Юрченка створено Комісію по проведенню інвентаризації лабораторної бази Українського Центру грипу та ГРВІ з метою визначення обсягів його дообладнання та забезпечення діагностичними тест-системами.