Уряд затвердив план заходів щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип

Уряд затвердив план заходів щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип

Уряд затвердив план заходів щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип. Відповідне розпорядження Уряд схвалив 28 квітня.

План заходів передбачає необхідність удосконалити систему епізоотичного нагляду за циркуляцію збудників грипу та захворюванням на грип.

Уряд доручив низці профільних міністерств та відомств зміцнити матеріально-технічну базу вірусологічних лабораторій Держсанепідемслужби та Держкомветмедицини. Водночас зазначена необхідність проводити дослідження біологічних властивостей вірусу грипу і забезпечення отримання зразків або ізолятів вірусу для їх вивчення.

Згідно з рішенням Уряду, лабораторії повинні бути оснащені належним обладнанням: діагностикумами, сироватками, культурними середовищами, діагностичними тестсистемами, дезінфекційними засобами тощо. План також передбачає створення національного та регіонального запасів матеріальних ресурсів на випадок пандемії та панзоотії грипу і забезпечення необхідними автотранспортними засобами.

Крім того, Уряд зобов’язав Держмитслужбу внести зміни до форми митної декларації у частині обов’язкового декларування громадянами продукції тваринного і рослинного походження, що ввозиться на територію України.

Запроваджується також заборона на ввезення живих свиней та м’ясних продуктів з країн, де зареєстровані випадки захворювання свиней на грип.

Згідно з рішенням Уряду, відповідні служби мають терміново перевірити стан здоров’я українців, які перебували в країнах, де зафіксовано спалахи вірусу свинячого грипу, а також відпрацювати порядок перетину українського кордону громадянами з країн, де зафіксовано спалахи епідемії.

Крім того, Уряд затвердив склад спеціальної урядової комісії з питань запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип під керівництвом головного державного санітарного лікаря України Олександра Біловола. До комісії увійшли представники міністерств, провідні науковці та експерти.