До 1 року не доживають 13 юних закарпатців!

До 1 року не доживають 13 юних закарпатців!

За даними Державного комітету статистики, упродовж 10 місяців цього року число дітей, що вмирають на першому році свого життя, зросло на піввідсотка. У європейських країнах високою вважається смертність немовлят, коли із тисячі помирає понад семеро.

Статистика свідчить, що в Україні із 1 тисячі народжених не доживають до року 10 дітей. Майже половина з них гине від розладів, що виникають в дитячому організмі ще до народження.

На перше місце серед причин смертності немовлят фахівці виносять травми та хвороби жінок у перші місяці вагітності. На другому місці – вроджені вади плоду, на які разом з хромосомними порушеннями припадає майже 30% смертей немовлят.

Найбільше дітей до 1 року помирає в Чернігівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Тамтешні показники перевищують середньоукраїнський майже на 3 одиниці. Серед причин зростання смертності породіль, яка найвища в Кіровоградській та Чернівецькій областях, фахівці називають погіршення загального стану здоров’я та недостатню роботу з жінками групи ризику в сільській місцевості.