Найкращий напій - із шістдесятирічної берези

Найкращий напій - із шістдесятирічної берези

Хоча він і з’явився вже у перші теплі дні, проте сезон через пізню весну цього року буде коротким. Сік збирає спеціальна бригада - переважно місцеві селяни. Перед початком роботи у них обов’язковий інструктаж. Під березами майже тисяча банок. За день їх обходять кілька разів.

Микола Родчин, керівник бригади збирачів березового соку: "Треба під кожну березу, треба з банки вилити в відро, з відра, ми маємо посуду на 600 кілограмів, а потім виливаємо в спільну посудину".

Сік слід брати лише з тих дерев, які в найближчі роки зрубають. Найкращий напій - із шістдесятирічної берези. Норма збору - трохи більше двох літрів соку в день з одного дерева. За сезон отримують майже 200 літрів напою. Згодом його продають підприємцям. За один літр вони платять 60 копійок. Невмілим втручанням вбивають берези збирачі-порушники.

Ярослав Назаревич, лісничий: "Забирають в нас сік, б`ють нам баночки, забирають в нас бляшечки, що ми підставляємо, щоб сік стікав в банку, ну і кидають банки. Дерево "плаче" дурно, сік тече на землю".

Лісівники кажуть: сік можна збирати з кожного дерева. Проте, березовий - унікальний. Його хвалять і медики, називають універсальним засобом від багатьох недуг.

Ірина Стрільців, лікар-санолог: "Березовий сік містить в собі сахарозу, фруктозу, дубільну речовину, щоб не було гноїльних процесів в кишечнику, майже 20 мікроелементів".

Збір березового соку в середньому триває від десяти днів до двох тижнів. Все залежить від погоди. З різким потеплінням він пропадає.

Замість того, аби порушувати закон, можна звернутися по допомогу до лісівників. Охоронці прикарпатських лісів просять поціновувачів свіжого березового соку не вбивати дерева невмілим та незаконним втручанням. А сміливо просити напій у самих лісівників. Вони - з радістю поділяться.