У тернопільської прокуратури чимало претензій до дитсадків

Автор
У тернопільської прокуратури чимало претензій до дитсадків

Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Вихователі дитячого садочка села Лисичинці на Тернопільщині дві ночі очей не cтуляють. Усе через перевірку обласної прокуратури. Вона з‘ясувала: тут на 20 діток лише 5 ліжечок, а це, за прокурорськими приписами, страшне порушення.

Завідувачку садочку звільнили. Тепер колектив хвилюється за долю усієї установи. Адже селяни самотужки перетворили колгоспний гуртожиток на дошкільний заклад. Зробили що змогли, на 15 ліжок забракло грошей.

Оксана Бець, колишня завідувачка садочку: "Ми взяли приміщення – тут стеля впала, там стеля впала. Там нари – гуцули спали. Вони тут милися і виливали".

Діями прокуратури сільський голова обурюється - держава дає гроші лише на зарплату та оплату комунальних послуг. Поки батьки на полях «заробляють горби», їхні діти нагодовані та доглянуті. Саме тому звільнена завідувачка дошкільного закладу Оксана Бець вісім років тому і заснувала садочок.

Олександра Мороз, сільський голова: «В нас родяться діти, хоча село вимираюче. Але по 12 – 15 дітей є. І вони десь мають проходити якесь навчання».

Два місяці прократура Тернопільщини перевіряла садочки області. І саме порушення у Лисичинцях визнано найсерйознішим. Серед порушень – і брак іграшок, переповнені групи та наявність черг. Інших зловживань нема.

Марина Чудопалова, старший помічник прокурора Тернопільської області: «Минулого року ми проводили повальні перевірки, тому що був прикрий випадок у Скалатському садочку – масове отруєння двітей. У звязку з цим ми в цьому році провели контрольну перевірку».

За результатами рейду у садочках правоохоронці покарали 43-и особи. Одна з них – мешканка села Лисичинці. Села, у якому немає дороги, але є дитячий садочок, щоправда без ліжечок його можуть закрити.