з 14 березня 2009 на краснуху захворіло 26 ліцеїстів військового ліцею ім. І.Богуна

з 14 березня 2009 на краснуху захворіло 26 ліцеїстів військового ліцею ім. І.Богуна

Як інформує санітарна служба Міністерства оборони України, серед особового складу Київського військового ліцею ім. І.Богуна зареєстровано спалах краснухи. Всього з 14 березня 2009 на краснуху захворіло 26 ліцеїстів. Хворі були госпіталізовані до інфекційного відділення Головного військово-медичного клінічного центру, перебіг хвороби легкий, ускладнень не зареєстровано. Станом на 7 квітня на лікуванні перебуває 2 ліцеїсти.

23-28.02.09 у Київському військовому ліцеї ім. І.Богуна проходили дні відкритих дверей, коли ліцей відвідало більше 2000 школярів навчальних закладів м. Києва. Перший випадок краснухи було зареєстровано через 14 діб (середній інкубаційний період краснухи) саме серед ліцеїстів, умови проживання яких демонстрували гостям.

Після виникнення перших випадків захворювань на краснуху медичною службою ліцею контактним ліцеїстам було запропоновано щеплення проти краснухи, як найбільш дієвого заходу щодо недопущення захворювань цією інфекцією. Однак, ліцеїсти після спілкування з батьками відмовились від проведення щеплень, посилаючись на ст.12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" від 06.04.2000 №1645-ІІІ.

16 березня 2009 р. Начальником Київського військового ліцею ім. І.Богуна затверджений План протиепідемічних заходів по ліквідації спалаху краснухи: налагоджено раннє активне виявлення хворих на краснуху; посилені режим провітрювання приміщень та дезінфекція; заборонено проведення масових заходів та інше.

Як повідомлялося раніше, випадки захворювання на краснуху були зареєстровані серед слухачів військового інституту телекомунікацій та інформатизації “КПІ”. Було щеплено за епідпоказами проти краснухи 19 осіб із 205 контактних осіб по гуртожитку (37 контактних перехворіли, 22 – щеплені раніше, 4 - мають тимчасові протипокази, 123- відмовились від щеплень).