З наступного року абітурієнти зможуть вступити до вищих шкіл без іспитів

З наступного року абітурієнти зможуть вступити до вищих шкіл без іспитів

Так вирішив у середу Кабінет Міністрів України. У Міносвіти переконані: іспити час замінити на систему зовнішнього тестування. Вважають: вона об'єктивна і менш корумпована.

Систему незалежного тестування вперше випробують у Чернігівській області - усі тамтешні школярі складуть тести. Їх перевірятиме регіональний незалежний центр оцінювання. Чернігівчани першими зможуть розіслати результати тестів до вишів. За словами Станіслава Ніколаєнка, центри освіти з часом буде створено в дев'яти регіонах. Міністр переконаний: незалежне оцінювання засвідчить, хто має знання насправді

Результати чернігівського експерименту не вплинуть на загальний результат - 2007 року традиційні іспити скасують повністю. Міністр освіти і науки стверджує: не буде вступних іспитів - зникне і корупція. Результати кожного тесту ретельно кодуватимуть і зберігатимуть в електронній базі. Отже, маніпуляції неможливі. Такої самої думки і викладачі вищих навчальних закладів.

Ставлення студентів до системи тестування - неоднозначне. Вони радіють, що це по-європейськи. Однак у цілковите подолання корупції не вірять.

По-новому вступатимуть до вишів і пільговики. Їм у Міносвіти обіцяють прохідний бал на десять відсотків нижчий за звичайний. Як бонус - школи та виші отримають тотальну комп'ютеризацію та інформатизацію.

//5tv.com.ua