Інформація щодо публікацій у засобах масової інформації даних про невизнання дипломів українських вищих медичних навчальних закладів

Інформація щодо публікацій у засобах масової інформації даних про невизнання дипломів українських вищих медичних навчальних закладів

Враховуючи появу у деяких інтернет-виданнях інформації про невизнання дипломів українських вищих медичних навчальних закладів у Королівстві Саудівська Аравія, Міністерство охорони здоров’я України заявляє про відсутність будь-яких звернень з боку урядових структур до МОЗ та МОН України щодо вищезазначеного питання.

Враховуючи ситуацію що склалась, Міністерство охорони здоров’я України підготувало відповідне звернення до Міністерства охорони здоров’я Королівства Саудівської Аравії щодо надання офіційних роз’яснень з даного питання.

На даний час в українських вищих медичних навчальних закладах навчається більше 70 студентів з Королівства Саудівська Аравія (переважно у Національному медичному університеті, Тернопільському державному медичному університеті, Українській медичній стоматологічній академії, Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова, Луганському державному медичному університеті).

У 2008 році офіційна делегація України на запрошення саудівської сторони в рамках проведення спільного засідання Міжурядової українсько-саудівскої комісії з питань торговельно-економічного та технічного співробітництва відвідала Королівство Саудівську Аравію з приводу розширення співпраці між двома країнами, в тому числі і у гуманітарній та освітній сфері. Питання невизнання дипломів українських вищих навчальних закладів під час цього засідання саудівською стороною не порушувались.

Міністерство охорони здоров’я України додатково проінформує засоби масової інформації з даного питання після отримання офіційного повідомлення з боку урядових структур Королівства Саудівської Аравії.