Материнська та малюкова смертність є критеріями оцінки якості та доступності медичної допомоги

Материнська та малюкова смертність є критеріями оцінки якості та доступності медичної допомоги

Поспілкуватися з представниками обласних управлінь охорони здоров’я всіх регіонів, головними обласними акушерами-гінекологами, представниками Санслужб, ректорами вищих медичних навчальних закладів прийшли заступники міністра охорони здоров’я України В.Лазоришинець та З.Митник, керівники управлінь та департаментів МОЗ України, головні позаштатні спеціалісти МОЗ України зі спеціальності “акушерство та гінекологія”, “неонатологія”, “педіатрія”, голова Асоціації акушерів-гінекологів Б.Венцківський, ректор Національного медичного університету ім..О.О.Богомольця В.Москаленко та ін.

Відкриваючи засідання, В.Лазоришинець наголосив: “Материнська та малюкова смертність, які є критеріями оцінки якості та доступності до медичної допомоги матерів та дітей, знаходяться на постійному особистому контролі Уряду. У минулому році досягнуто позитивної динаміки зростання чисельності нормальних пологів до 59%. Проте в окремих областях тенденція відмінна від загальнодержавної – там більшість становлять ускладнені пологи”. Він зупинився на статистичних показниках та структурі причин материнської і малюкової смертності, окреслив проблеми, які слід вирішувати спільними зусиллями.

Значну частину спілкування під час селекторної наради було присвячено обговоренню проблем материнства-дитинства. Після вивчення ситуації в кожному регіоні по питаннях малюкової та материнської смертності, виходжування маловагових немовлят, структури патологій під час пологів, заступник міністра охорони здоров’я В.Лазоришинець закликав керівництво регіонів та профільних фахівців більш тісно співпрацювати з медичними науковими закладам, долучати керівників кафедр медичних вузів в питаннях, які сьогодні є найбільш складними в подоланні материнської та малюкової смертності.