Тематика чергової оздоровчої зміни Артеку - Штурмани книжкових морів

Тематика чергової оздоровчої зміни  Артеку - Штурмани книжкових морів

18 березня 2009 року до "Артеку" у Міжнародному дитячому центрі "Артек" розпочато другу зміну. Цього разу до Криму приїхали відпочивати 1550 дітей пільгових категорій з усіх областей України (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти працівників органів МВС, військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов'язків, діти загиблих шахтарів та журналістів, талановиті та обдаровані діти (переможці всеукраїнських, міжнародних конкурсів, змагань, фестивалів, спартакіад), діти, які постраждали від техногенних катастроф, аварій, стихійного лиха).

Тематика чергової оздоровчої зміни - "Штурмани книжкових морів". Ця обумовлено тим, що весняні місяці традиційно багаті на мистецькі події. Саме у ці дні відзначається Всесвітній день поезії, Всеукраїнський день культури, Міжнародний день театру та Міжнародний день дитячої книги, який святкується в день народження відомого казкаря Ганса Христіана Андерсена. До того ж ЮНЕСКО проголосило 2009 рік – роком Миколи Гоголя. Так світова спільнота відзначає 200 річницю його дня народження.

Тематична зміна, яка триватиме 21 день, розпочнеться з того, що кожний юний артеківець отримає звання "Штурмана книжкових морів" і запрошення до віртуальної подорожі просторами літературних творів. Вихователі оздоровниці підготували для дітей низку цікавих інтелектуальних ігор: "Світ казки", "Світ детективу", "Світ комедії", "Світ поезії", "Світ рідної мови" тощо. Кожен із учасників зміни зможе під час цих заходів продемонструвати свої поетичні здібності, спробувати себе в написанні оповідань, віршів та в інших літературних жанрах.

Під час подорожі "Світом драматургії" загони артеківців будуть готувати вистави на теми творчості Миколи Гоголя.

"Штурмани книжкових морів" матимуть власну грошову одиницю "Успіх", яку можна буде отримати за написані літературні твори. За цю грошову одиницю артеківці можуть придбати книжки класиків української та світової літератури.

Твори переможців конкурсів будуть оприлюднені у артеківському літературному альманасі "Маленький Пегас".

Довідково:

Перша тематична зміна "Моя країна – Україна" розпочалася 24 лютого 2009 року і тривала 21 день. У "Артеці" відпочили 1550 дітей пільгових категорій з усіх областей України.

Діти, були розміщені в житлових корпусах таборів, які пристосовані до цілорічного відпочинку: "Морський", "Лазурний", "Бурштиновий" та "Кришталевий".

Тематична зміна "Моя країна – Україна" перетворилася в захоплюючу подорож сторінками української історії. Діти ознайомилися з культурою та побутом кожного історичного регіону країни та етнографічних груп, які їх населяють. Педагогічний колектив дитячої оздоровниці допоміг дітям організувати низку творчих заходів. Зокрема до 195-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка діти провели літературний конкурс "Великому Кобзарю присвячується".

Також під час зміни діти взяли участь в інтелектуально-пізнавальній грі "Історія, мистецтво і культура України", спортивно-пізнавальній грі "Україна спортивна", вікторині "Україна – географічний центр Європи" тощо.