Bідбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Bідбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

17 березня 2009 року відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Члени Національної ради заслухали звіт про стан виконання заходів Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД на 2004 – 2008 роки. Також вони заслухали інформацію про перебіг підготовки заявки від України до Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на участь у 9 раунді за компонентом "туберкульоз".

Опрацьовуючи питання порядку денного, члени Нацради обговорили деякі аспекти надання медичної допомоги особам, взятим під варту, які хворіють на туберкульоз.

Директор Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Лук’янова представила на розгляд Національної ради проект стратегії заявки до Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на 2009 рік (9 раунд) за компонентом "СНІД".

Як вже повідомлялося, 16 лютого 2009 року під час засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу директор Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Наталія Лук’янова внесла пропозицію підготувати національну заявку до Глобального фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією. Тоді ж члени Національної ради затвердили процедурні документи щодо розробки та подання національної заявки до Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на 2009 рік (9-й раунд) за двома компонентами – "туберкульоз" та "СНІД". Також вони погодили порядок подання запиту від України до Глобального Фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією щодо продовження фінансування другої фази Програми 6-го раунду "Підтримка з метою запобігання ВІЛ/СНІД, лікування і догляду для найуразливіших верств населення в Україні", яка розрахована на період з липня 2009 до червня 2012 року.

Нагадуємо, що Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу утворена постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 926, як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України.

Довідка:

Станом на 1 грудня 2008 року в Україні офіційно зареєстровано майже 130 тисяч ВІЛ-позитивних громадян, більше 13 тисяч людей померли від СНІДу.

За даними міжнародних експертів, в Україні проживає від 340 до 540 тисяч ВІЛ-інфікованих. Протягом першого півріччя 2008 року зареєстровано на 8% більше ВІЛ-інфікованих, ніж за аналогічний період попереднього року. До 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих може досягти 820 тисяч осіб.