Підліткове куріння збільшує ризик захворювання склерозом майже у 3 рази

 Підліткове куріння збільшує ризик захворювання склерозом майже у 3 рази

Люди, які почали курити у віці до 17 років, мають майже в 3 рази більшу вірогідність захворіти на розсіяний склероз.

Розсіяний склероз – це аутоімунне захворювання, яке вражає головний та спинний мозок, зоровий нерв та з часом призводить до повної втрати працездатності. Перші симптоми цього захворювання, такі як проблеми з рухово-опорною системою, втрата координації, та багато інших, можуть з’явитися у 20-40-ка річному віці стверджують медики.

У дослідженні брало участь більше 30 тисяч людей, які були розділені на 3 групи: люди, які почали курити до 17 років і ті, які закурили у більш старшому віці. Було виявлено, що підлітки, які почали курити у віці, молодшому за 17 років, в 3 рази більш схильні захворіти розсіяним склерозом ніж некурці. Але для людей, які почали курити у більш пізньому віці, рівень ризику захворювання не збільшується.

«Дослідники ще у 80-х роках помітили, що аутоімунні захворювання можуть бути викликані якимось впливом у ранньому віці, хоча цей «містичний фактор» і не був виявлений», - каже керівник дослідження, доктор Джозеф Фінкельштейн.

Як пояснюють неврологи, нікотин згубно впливає на нервову систему підлітків, яка перебуває в стані розвитку і формування. Тому, чим раніше молода людина звикає до сигарет, тим серйозніші будуть наслідки склерозу для здоров’я. Окрім того токсини, які містяться в сигаретах, руйнують тканини та призводять до запалення та пошкодження ще несформованої імунної системи та зачіпають нервово-мозковий розвиток.

Дослідження було оприлюднено інформаційним агентством Associated Press