Уряд конкретизував порядок призначення державної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Уряд конкретизував порядок призначення державної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Уряд конкретизував порядок призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та умови, за яких вона призначається, повідомила Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова після чергового засідання Кабінету Міністрів України. «Урядова постанова розроблена у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», - сказала Міністр.

За її словами, постановою пропонується включити до складу сімей, що враховується при призначенні допомоги на дітей, які навчаються за денною формою навчання не тільки у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-ІV рівня акредитації, а й у загальноосвітніх навчальних закладах після досягнення ними 18-річного віку.

Передбачено також, що державна соціальна допомога не призначатиметься у разі, якщо працездатний член сім’ї не працює і не перебуває на обліку в центрі зайнятості та не навчається.

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади в окремих випадках надано право приймати рішення про надання допомоги особам, які не працюють, у разі, якщо у їх сім’ях виховується троє і більше дітей, або у складі сім’ї є інвалід, а також якщо сім’я не має будь-яких джерел для існування в результаті тривалої хвороби одного або кількох членів сім’ї.

Крім того, постановою врегульовується питання визначення часу, з якого припиняється виплата допомоги, якщо було навмисно подано недостовірну інформацію чи приховано реальний стан речей, що вплинуло чи могло би вплинути на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру. За таких обставин виплата призначеної допомоги припиняється з місяця, в якому було виявлено порушення.