В Україні необхідно створити Державний фонд сприяння соціальному становленню та розвитку молоді у формі державної неприбуткової фінансової установи

В Україні необхідно створити Державний фонд сприяння соціальному становленню та розвитку молоді у формі державної неприбуткової фінансової установи

Таку пропозицію висловлює народний депутат України, член фракції Соціалістичної партії України Євгеній Філіндаш у внесеному на розгляд парламенту законопроекті "Про Державний фонд сприяння соціальному становленню й розвитку молоді в Україні".

Планується, що Фонд буде розпоряджатися фінансовими коштами, які виділяються з Державного бюджету для фінансування програм молодіжного житлового будівництва, а також вести облік осіб, що бажають одержувати державний пільговий кредит. Передбачається, що фонд буде залучати кошти громадян, а також іноземних і вітчизняних підприємств для створення інститутів спільного інвестування будівництва житла й об'єктів соціальної інфраструктури. Свою роботу фонд, відповідно до проекту, буде здійснювати, крім іншого, у формі надання молодим громадянам довгострокових кредитів для придбання квартир і ведення підприємницької діяльності.

Контролювати витрати коштів фондом, відповідно до концепції законопроекту, буде наглядацька рада, що складається з 6 членів, призначуваних Кабінетом Міністрів, і 5 членів, що обирають громадськістю.

Автор законопроекту вважає, що державний фонд повинен бути сформований через розмаїтість соціальних програм, спрямованих на рішення проблем молоді. Їхня успішна реалізація, вважає парламентарій, неможлива без адміністрування цих програм єдиним державним органом, яким повинен стати згаданий фонд. При цьому депутат посилається на позитивний досвід роботи Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву й пропонує поширити його й на інші сфери державної молодіжної політики.

//osvita.org.ua/