В Україні запровадження загальнообов'язкового медичного страхування неможливе без серйозних реформ в галузі охорони здоров'я

В Україні запровадження загальнообов'язкового медичного страхування  неможливе без серйозних реформ в галузі охорони здоров'я

У МОЗ України відбулася нарада, де за участі Міністра охорони здоров’я Василя Князевича обговорили перспективи запровадження загальнообов‘язкового державного медичного страхування на основі розробленого МОЗ України проекту закону “Про загальнообов‘язкове медичне страхування”, який винесений до обговорення.

Нарада відбулася за участі не лише керівників структурних підрозділів МОЗ, активну участь в обговоренні взяли також проректор з лікувальної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти Ніна Гойда, яка вже не перший рік займається питаннями загальнообов'язкового медичного страхування, директор Інституту екогігієни і токсикології імені Л.І. Медведя Микола Проданчук, директор Українського інституту стратегічних досліджень Геннадій Слабкий та інші.

Виступаючи перед присутніми, заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Яковенко поінформував про принципи підходу МОЗ до загальнообов‘язкового державного медичного страхування. "Першочерговими заходами по запровадженню системи медичного страхування є: підготовка необхідної законодавчої та нормативної бази; завершення роботи над медичними стандартами та протоколами лікування; визначення вартісних показників медичних послуг; завершення організаційно-економічної перебудови галузі; залучення до фінансування охорони здоров'я додаткових джерел (страхові внески роботодавців та працюючих, збільшення акцизів або введення податку на активи)", - наголосив Ігор Яковенко. Учасники наради в черговий раз підкреслили, що без серйозних реформ в галузі охорони здоров'я України неможливо запровадити загальнообов'язкове медичне страхування. З цією метою Міністерство охорони здоров'я України вже розпочало інвентаризацію галузі, аби в подальшому оптимізувати надання медичної допомоги.