Рішення, які дозволять надавати більш якісну допомогу хворим на цукровий діабет

Рішення, які дозволять надавати більш якісну допомогу хворим на цукровий діабет

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням ухвалив низку рішень, які дозволять надавати більш якісну допомогу хворим на цукровий діабет та врегулювати питання забезпечення їх препаратами інсуліну.

Найближчим часом будуть затверджені протоколи надання медичної допомоги на цукровий діабет. Спільно з МВС та іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади буде розроблено та затверджено порядок видачі рецептурних бланків суворої звітності для відпуску препаратів інсуліну. Крім того буде визначено на конкурсних засадах аптечні заклади, через які будуть видаватись препарати, а також спільно з Мінфіном буде затверджено порядок відшкодування аптечним закладам витрат, пов’язаних з відпуском препаратів інсуліну.

Не залишиться без уваги і питання контролю якості інсулінів. Так, спільно з Держлікінспекцією Міністерством охорони здоров’я буде затверджено порядок здійснення контролю за якістю препаратів інсуліну, дотримання вимог їх транспортування та зберігання.

Крім того, на засіданні Уряду вирішено внести зміни до Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, передбачивши 160 млн. грн. для забезпечення лікування хворих на цукровий діабет. Будуть виділені кошти і для формування реєстру хворих на цукровий діабет. Це вкрай необхідно, аби місцеві органи влади щокварталу до 10 числа наступного місяця подавали МОЗ та аптечним закладам дані щодо змін в реєстрі.

Коментуючи важливість прийнятого Кабінетом Міністрів розпорядження, Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич заявив: “Рішення Уряду – визначний крок у врегулюванні проблеми забезпечення хворих на інсулін. Незважаючи на об’єктивні труднощі та часто-густо деструктивну критику, нам необхідно рухатись вперед, вишукуючи оптимальні шляхи вирішення проблем”.