Успішний приклад, коли кошти, від приватизації, були спрямовані на охорону здоров'я

Успішний приклад, коли кошти, від приватизації, були спрямовані на охорону здоров'я

У рамках робочої поїздки до Дніпропетровської області у Кривому Розі Віктор Ющенко взяв участь у відкритті реконструйованої під пологовий будинок міської лікарні №6.

У своєму виступі на церемонії відкриття нового пологового будинку Віктор Ющенко наголосив, що це - значна подія і ще один крок у здійсненні державної політики з поліпшення демографічної ситуації в країні.

Президент підкреслив, що за останні чотири роки народжуваність в Україні зросла з 413 тисяч немовлят у 2004 році до 510 тисяч у 2008 році.

Для цього, за його словами, з боку держави було докладено максимальних зусиль, зокрема, запроваджено програми підтримки молодих родин. Зокрема, говорячи про програму виплати грошової допомоги при народженні дитини, В. Ющенко наголосив, що її аналогів немає в інших країнах. Він підкреслив, що розміри допомоги при народженні першої, другої і третьої дитини було збільшено до безпрецедентних для України розмірів (допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2007 р., надається у розмірі 12 240 гривень – на першу дитину, 25 000 гривень – на другу дитину і 50 000 гривень – на третю та на кожну наступну дитину).

Також було докладено зусиль, щоб змінити ставлення суспільства до родини. «Моя політика у цих питаннях в останні чотири роки завжди полягала у тому, щоб підняти статус кожної, особливо молодої родини», – сказав В. Ющенко.

Глава держави назвав успішними державні програми не лише з підтримки народжуваності, а й щодо усиновлення, підтримки багатодітних родин, дітей-інвалідів тощо.

Говорячи про новий пологовий будинок, що відкривається у Кривому Розі, Президент назвав його успішним прикладом, коли кошти, які надійшли від приватизації, були спрямовані на політику розвитку.

У цілому, за словами Президента, торік у Дніпропетровській області було відкрито 9 нових медичних об'єктів, що є безумовним свідченням пріоритетності охорони здоров'я для місцевої влади.

«Українська нація росте, і це гарний наслідок демографічної політики усіх структур влади», - сказав Президент.

«Це демонстрація високого статусу української медицини, який вона може мати», - додав він.

Глава держави вручив новому пологовому будинку сертифікат та паспорти на рентгенівське діагностичне обладнання.

Він також оглянув нове приміщення пологового будинку.

ДОВІДКОВО: Переобладнання лікарні під пологовий будинок відповідно до рішення міської ради Кривого Рогу від 2003 року розпочалося після надходження коштів від продажу державного пакета акцій комбінату «Криворіжсталь» у 2008 році.

Загальна вартість проекту складає понад 80 млн. грн.

На сьогодні завершено реконструкцію першої черги акушерсько-педіатричного комплексу, вартість якої складає 50 млн. грн., у тому числі у медичне обладнання - понад 20 млн. грн. На реконструкцію будівель було виділено 25 млн. грн. з міського бюджету, отриманих від продажу комбінату «Криворіжсталь», 10 млн. грн., отриманих із державного бюджету та 14,8 млн. грн. - з міського бюджету розвитку.

Введення в експлуатацію нового акушерсько-педіатричного корпусу дасть можливість підвищити якість надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим тощо та зменшити показник дитячої смертності.