Рівень захворюваності на грип зростає, але темпи зростання уповільнилися

Рівень захворюваності на грип зростає, але темпи зростання уповільнилися

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я з посиланням на інформацію заступника директора Департаменту санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України Людмили Мухарської.

Зокрема, вона констатувала, що рівень захворюваності на грип зростає, але темпи зростання значно нижчі, аніж зафіксовані попереднього тижня. Так, якщо на початку року фіксувалося зростання на рівні 10-15% щотижня, то зараз цей показник становить 4-5%, сказала Л.Мухарська. Епідемічна ситуація ускладнилася в 11 регіонах України.

Як проаналізувала Л.Мухарська, першим регіоном, де було відзначено поширення захворюваності, стало Запоріжжя - в обласному центрі одразу були закриті школи. Згодом така тенденція була зафіксована у Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Вінницькій, Закарпатській, Рівненській, Хмельницькій областях і Севастополі.

Щодо окремих загальноосвітніх закладів, то в них було застосовано запровадження карантину, що є досить ефективним заходом, оскільки переривається ланцюг розповсюдження збудника, зазначила Л.Мухарська. Так, сьогодні навчальний процес припинений майже в 700 школах, що становить 3,4% від усіх шкіл в Україні, де навчаються майже 230 тис. учнів, що становить близько 5%.