27 дошкільних навчальних закладів зачинено, внаслідок порушення температурного режиму

27 дошкільних навчальних закладів зачинено, внаслідок порушення температурного режиму

Як повідомляє Центральна санітарно-епідеміологічна станція, з усіх обласних санепідстанцій у розрізі адміністративних територій надійшла інформація про стан дотримання температурного режиму.

Випадки недотримання повітряно-теплового режиму були зафіксовані у Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській, Харківській, Херсонській областях та м.Києві.

У Калузькому районі Івано-Франківської області винесена постанова головного державного санітарного лікаря на припинення навчального процесу та функціонування гуртожитку СПТУ № 34 с.Войнилів y зв’язку з тим, що не функціонує котельня. У Надвірнянському районі винесено постанови головного державного санітарного лікаря про переведення дітей в один корпус та влаштування двохзмінного навчального процесу в ЗОШ с.Саджавка та про тимчасову заборону діяльності ФАП с.Лоєва.

У Кіровоградській області зареєстроване порушення повітряно – теплового режиму в Шамраївській ЗОШ Ульяновського району. Головним державним санітарним лікарем Ульяновського району винесена постанова про тимчасове припинення експлуатації Шамраївської ЗОШ.

В Одеській області через борги відключене від теплопостачання Ізмаїльське професійно-технічне училище сфери обслуговування. Постановою головного державного санітарного лікаря м. Ізмаїл від 23.02.09р. навчальний процес в училищі припинено.

У Харківській області у зв’язку із виходом з ладу обладнання котельної дошкільного навчального закладу с.Козіївка Краснокутського району постановою головного державного санітарного лікаря призупинено експлуатацію об'єкту. Залишаються закритими постановами головних державних санітарних лікарів районів 1 дошкільний навчальний заклад Куп’янського району, 1 ФАП Краснокутського району.

У Херсонській області не дотримується температура повітря в 2 закладах Цюрупинського району (дошкільний навчальний заклад №3 та професійно-технічне училище у м.Цюрупинськ), у зв’язку з відключенням опалення від центральної котельні м.Цюрупинськ з причини заборгованості оплати населенням за спожите тепло. Постановами головного державного санітарного лікаря цього району функціонування зазначених закладів тимчасово призупинено. Діти із дошкільного навчального закладу переведені до іншого, де температура повітря відповідає гігієнічним вимогам. Із 762 лікувально-профілактичних закладів області не дотримується температура повітря в одному закладі – лікарській амбулаторії с.Чорнобаївка Білозерського району у зв’язку із аварійним станом опалювальної мережі. Постановою головного державного санітарного лікаря цього району функціонування закладу тимчасово призупинено.

Держсанепідслужбою в плановому порядку здійснюється нагляд за дотриманням температурного режиму в вищезгаданих закладах, при виявленні порушень у дотриманні температурного режиму будуть вжиті відповідні заходи.

Всього по країні виявлено порушення температурного режиму в 180 закладах. Для припинення порушень вимог санітарного законодавства було тимчасово зупинено експлуатацію 142 закладів, з них - 18 лікувально-профілактичних, дошкільних навчальних закладів – 27, загальноосвітніх навчальних закладів - 86, професійно-технічних навчальних закладів – 7, вищих навчальних закладів - 1, два гуртожитки та один заклад соціального захисту населення.

Ситуація знаходиться під постійним контролем територіальних закладів санепідслужби, проводиться постійний моніторинг із питань дотримання температурного режиму у вищевказаних закладах.