Mенінгококова інфекція - померла дитина

 Mенінгококова інфекція - померла дитина

За повідомленням Херсонської обласної санітарно-епідеміологічної станції у смт Лазурне Скадовського району Херсонської області 12.02.2009 зареєстровано випадок менінгококової інфекції.

12.02.2009 року до Лазурнянської сільської дільничої лікарні за медичною допомогою звернулися батьки з дитиною віком 1рік 11 місяців. Нажаль, в цей же день дитина померла. Діагноз, підтверджений лабораторно - менінгококова інфекція, менінгококцемія, блискавична форма, інфекційно-токсичний шок.

13.02.2009 року фахівцями Складовської ЦРЛ проведено клінічний огляд усіх дітей дитячого колективу (75 осіб) і персоналу (19 осіб) та встановлено, що хворих з ознаками назофарингіту, висипок на тілі не виявлено. Також обстежено 5 осіб, з якими померла дитина контактувала на дому, в т. ч. сестра - учениця школи. Усі обстежені бактеріологічно. Серед контактних осіб по дому встановлено 3 позитивні результати: сестра, батько та мати (вона ж вихователь молодшої групи).

Порушень санепідрежиму у дитячому колективі не виявлено. Після повторного огляду фахівцями ЦРЛ дітям та персоналу з позитивним результатом назначено лікування.

15.02.2009 року постановою головного державного санітарного лікаря Скадовського району тимчасово припинено функціонування дитячого колективу смт Лазурне з 16.02.09 на 10 днів.

Щоденно медперсоналом дільничної лікарні продовжує проводитись медичний огляд, хворих не виявлено.