Казкові світлини

Казкові світлини

Виставка Тетяни Горюшиної

Проект – переможець конкурсу на отримання гранту Президента України

Галерея «Парсуна», вул. Хорива, 43

27.02.2009 – 20.03.2009

Відкриття: 27 лютого 2009 р., 18:00

З простих мазків може з’явитися птаха, котра принесе у своєму дзьобику зернятко здоров’я. А сонна мишка, що визирнула з нірки, розповість казку про мишаче царство…

Уява малюків, наче пензлик художника, здатна створювати чарівний світ із фарб, що наповнюють навколишній простір. Але так складається, що дитячі заклади, де малята проводять не найсвітліші хвилини свого життя, лікуючись або мріючи по зустріч з рідними, переважно похмурі та однобарвні. Нажаль, такі кольори для приміщень обирають прагматичні дорослі, які, здається, забули про те, що колись і самі були дітьми.

Виставка київської художниці Тетяни Горюшиної «Казкові Світлини» - художня спроба звернути увагу дорослих на потреби малюків у дружній та теплій атмосфері. Тому, головними консультантами художниці впродовж року роботи над проектом, були діти та дитячі психологи.

Серія картин «Казкові Світлини» розбудить у серці дорослого глядача дитинство. Малюка ж потішить новими казковими історіями з добрими та звичними героями, які продовжуватимуть жити у книзі, спеціально виданій для дитячих домів та лікарень. З Тетяною співпрацювалі відомі українські письменниці: Валентина Давиденко та Юлія Турчина, які написали чудові дитячі вірші до картин. Репродукції картин Тетяни Горюшиної будуть прикрашати стіни дитячих лікарень по всій країні.

«Я спробувала передати інформаційно-генетичне багатство, закладене в національній культурі – говорить Тетяна. – В моїх картинах живуть звірята – такі ж діти: вони вчаться товаришувати, гратися, допомагати одне одному – це ті базові цінності, нагадувати про які вкрай необхідно».

Проект Тетяни Горюшиної отримав перемогу в конкурсі на отримання гранту Президента України та створювався за підтримки Міністерства Сім’ї, молоді та спорту.

«Казкові Світлини» - не перша благодійна ініціатива Тетяни. У 2005 р. вона створювала картини та сувеніри для Вінницького дитячого будинку, у 2006 р. – розписувала приміщення ігрових кімнат Київської міської лікарні №7, а у 2007 р. приймала участь у виставках Міжнародного благодійного фонду «Альянс» з боротьби з ВІЛ/СНІД в Україні - «Молоде мистецтво проти СНІДу».