Учні мають право вибирати мову на незалежному тестуванні-вирішив кримський парламент

Учні мають право вибирати мову на незалежному тестуванні-вирішив кримський парламент

Учні мають право самі вибирати мову на незалежному тестуванні. Так вирішив кримський парламент.

За відповідне звернення до Кабміну проголосувала більшість депутатів автономії. Мотивують тим, що торік 98 відсотків кримських випускників бажали проходити тести російською.

Нагадаємо, згідно з постановою Міністерства освіти, зовнішнє тестування мають проводити державною мовою. І лише цьогоріч зроблено перехідний період, коли тести друкуватимуть вісьмома мовами. Кримські депутати просять закріпити законодавством таке проведення тестування постійно і забезпечити рівні умови для представників національних меншин.

У парламенті автономії кажуть: юридично це не суперечить Конституціям України та Криму. Навпаки, закон зобов’язує надати можливість освіти рідною мовою. І готові відстоювати це право в суді.

Анатолій Жилін, голова постійної комісії Верховної Ради Криму з освіти та науки: "Должны прислушаться не только к Крыму, поскольку точно такие проблемы существуют в Закарпатье в отношении к румынскому, венгерскому языкам. Есть еще другие регионы Украины. И Кабмин обязан, я считаю, откликнуться на нашу просьбу".