Ольга Богомолець проведе безкоштовний медичний огляд учнів шкіл-інтернатів

Ольга Богомолець проведе безкоштовний медичний огляд учнів шкіл-інтернатів

У кожному з регіонів заслужений лікар України, професор Ольга Богомолець проведе безкоштовний медичний огляд учнів шкіл-інтернатів, аби на ранній стадії діагностувати захворювання на меланому. Україна – серед світових лідерів за рівнем цього захворювання. Смертність від нього – 95%. Діти, які потраплять до групи ризику, будуть направлені до Київського інституту дерматології і косметології, де їх безкоштовно оперуватимуть. Стартував тримісячний благодійний марафон, що проходить за підтримки Президента України, у Черкасах. Наступне місто – Севастополь.

У Черкасах дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування перевіряють на онкопатологію шкіри. У двадцяти трьох школах-інтернатах області оглянули дві тисячі дітей. Відібрали більше тридцяти.

В’ячеслав Долецький, перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації: "Проводився відбір дітей з районів, де захворюваність на передрак шкіри вища, і в першу чергу цей огляд проводився в школах-інтернатах. Зверталась увага на наявність множинних невусів, передраків шкіри: папілом, підкожних рогів".

На медогляд до професора Ольги Богомолець потрапило півсотні маленьких пацієнтів. Крім дітей зі шкіл-інтернатів, лікар прийняла і тих, які знаходяться на обліку в Черкаському обласному шкірвендиспансері. Одинадцятирічну Марину з п’яти років непокоять ранки на обличчі. Лікарі безпорадні, каже мама дівчинки.

Алла Бевзюк, мама хворої дівчинки: "Как лечить - врачи сами не знают. Не каждое лекарство может подойти ей. Что не принимает - то, что внутри, выходит наружу. Мы были и в Харькове, и в Киеве. Нас лечить никто не хочет".

Огляд Ольга Богомолець проводить за допомогою єдиного в Україні приладу – портативного епілюмінісцентного дерматоскопу.

Марафон здоров’я має зупинити в Україні високу смертність від онкологічних захворювань шкіри. Нині ж ми на другому місці у світі за рівнем цих хвороб.

Ольга Богомолець, заслужений лікар України: "Від родимки, яка перероджується, в Україні смертність складає 95%. Це означає, зі ста людей зі встановленим діагнозом "меланома", протягом 5 років помирає 95. У Сполучених Штатах 95 залишаються живими. Це пов’язано не з технологіями, а з тим, що люди не знають, куди і коли їм іти".

За три місяці Ольга Богомолець об’їде усі обласні центри, аби на ранній стадії виявити онкопатологію шкіри в учнів шкіл-інтернатів. Під час другого туру марафону здоров’я, восени, заслужений лікар України проведе лекції-семінари для лікарів-онкологів.