Усиновлювач не може бути старшим за усиновлену дитину більше ніж на сорок п’ять років

Усиновлювач не може бути старшим за усиновлену дитину більше ніж на сорок п’ять років

3 лютого 2009 року Конституційний Суд України прийняв рішення у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України положення статті 211 Сімейного кодексу України, що стосується різниці у віці між усиновлювачем та дитиною.

Конституційним Судом України визнано конституційною норму про те, що усиновлювач не може бути старшим за усиновлену дитину більше ніж на сорок п’ять років.

Зазначене рішення Конституційного Суду України Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко прокоментував так:

„По суті, іншого рішення ми і не очікували. Для нас було очевидним, що Конституційний Суд України розглядатиме це питання, виходячи з пріоритету інтересів дитини над інтересами дорослої людини.

Мені приємно відзначити, що сприйняття інтересів дитини як пріоритетних з Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту поділяють і наші колеги з органів виконавчої влади та науковці. Їх позиція також враховувалася Конституційним Судом України.

Отже, рішення Конституційного Суду України ми сприймаємо як перемогу всіх, хто стоїть на захисті прав дитини. Ще раз наголошую, що усиновлення має здійснюватись, виходячи виключно з пріоритету інтересів дитини над інтересами дорослої людини та її права на сімейне виховання”.