Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів Артек і Молода гвардія

Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів Артек і Молода гвардія

Третього лютого Верховна Рада України ухвалила закони "Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів "Артек" і "Молода гвардія", "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (щодо МДЦ "Артек" та ДЦ "Молода гвардія")" та постанову "Про невідкладні заходи щодо державної підтримки Міжнародного дитячого центру "Артек" та Державного підприємства "Український державний центр "Молода гвардія".

"Держава забезпечує підтримку державних підприємств “Міжнародний дитячий центр “Артек” і “Український дитячий центр “Молода гвардія”, як закладів оздоровлення і відпочинку дітей загальнодержавного значення шляхом установлення пільг з оподаткування, визначення особливостей правового режиму майна, закріпленого за цими дитячими центрами на праві господарського відання, та земельних ділянок, наданих їм у постійне користування", - йдеться в законі "Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів "Артек" і "Молода гвардія".

Зокрема, законом передбачено викуп державою 90% путівок МДЦ "Артек" та 100% путівок ДЦ "Молода гвардія", всі операції із реалізації путівок звільняються від стягнення податку на додану вартість. Кошти на придбання путівок закладаються в щорічний державний бюджет.

Також законом забороняється приватизація зазначених дитячих центрів, відчуження чи передача в оренду землі і майна. Дозволено проводити будівництво об’єктів лише відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України генерального плану.

З "Артеку" та "Молодої гвардії" списано податкову заборгованість, яка була станом на 31 січня 2009 року. Також з МДЦ "Артек" списано 16,2 млн. гривень боргу перед державним підприємством “Укрінвестбуд”.

Крім того Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (щодо МДЦ "Артек" та ДЦ "Молода гвардія")" відповідно до якого на закупівлю путівок у МДЦ "Артек" у 2009 році додатково виділено 60 мільйонів гривень, а також зазначені підприємства звільнено від сплати до Державного бюджету України частини чистого прибутку (доходу) в розмірі 15 відсотків.

Відповідно до Постанови "Про невідкладні заходи щодо державної підтримки Міжнародного дитячого центру "Артек" та Державного підприємства "Український державний центр "Молода гвардія", Верховна Рада України рекомендує Кабінету Міністрів України невідкладно розробити і подати до Верховної Ради України проект загальнодержавної програми розвитку Міжнародного дитячого центру "Артек" та Державного підприємства "Український державний центр "Молода гвардія"; відновити фінансування Міжнародного дитячого центру "Артек" за рахунок коштів державного бюджету, що виділяються на оздоровлення дітей з розрахунку на 15 тис. дітей; передбачити кошти для проведення комплексної реконструкції та оснащення сучасними технічними засобами Міжнародного дитячого центру "Артек" та Державного підприємства "Український державний центр "Молода гвардія"; вирішити питання підпорядкування Міжнародного дитячого центру «Артек» Кабінету Міністрів України.

Довідково:

В Міжнародному дитячому центрі "Артек" та Українському дитячому центрі "Молода гвардія" за 2008 рік оздоровлено за кошти Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту 10381 дитину.

В компетенції Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту знаходиться організація та оплата оздоровлення і відпочинку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей загиблих шахтарів та міліціонерів тощо. Також у МДЦ "Артек" у 2008 році оздоровлено 870 дітей з регіонів України постраждалих від липневої повені.