Першокласниця врятувала 6-річну подружку, яка провалилася під лід

Першокласниця врятувала 6-річну подружку, яка провалилася під лід

Днями на Волині, у селищі Голоби Ковельського району, дві шестирічні учениці 1-го класу Ганна Войціховська та Ірина Коренга ковзалися на вкритому льодом ставку. Необачно відійшовши від берега, Ірина провалилася в крижану воду. Одяг на дитині миттю намок, холод скував тіло, і вона почала тонути. Її подружка не розгубилася та одразу ж спробувала витягнути Іринку за руки, проте самотужки не змогла. Ганнуся почала кликати на поміч, однак, зрозумівши, що чекати допомоги нізвідки, дівчатка раптом одночасно згадали про санчата. Іринка міцно вхопилась за них, а Ганна з усіх сил потягнула за мотузку санчат і врешті-решт змогла визволити дівчинку з ополонки.

Ряд неймовірних обставин, у результаті яких ніхто не постраждав, можна впевнено назвати зимовим дивом, Божою милістю, щасливим збігом обставин. Адже дитина пробула у крижаній воді більше 20 хвилин, допоки спроби Ані не увінчалися успіхом. Змоклі, замерзлі, але живі дівчатка повернулися після пригоди додому.

Аня – наймолодша рятівниця в області, – зазначив начальник Головного облуправління МНС генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Грушовінчук. – Маємо чимало прикладів гідних вчинків. Нещодавно студентка врятувала на пожежі бабцю – буквально винесла з охопленої вогнем кімнати на руках. Проте вчинок 6-річної дитини насправді неймовірний. Тим, кому доводилося рятувати на воді людину, достеменно знають – це надто складно. Навіть дитину в змоклому одязі доросла людина підіймає, докладаючи чималих зусиль. Аня Войціховська – молодець! Важливо, що дівчинка не розгубилася – це половина успіху. Там, де іноді панікують дорослі, дитина діяла наче справжній герой! Її кандидатуру ГУМНС запропонує на акцію «Герой-рятувальник року», повідомляє прес-служба МНС.

Безпека на льоду є особливо актуальною у період шкільних канікул. Нині ж, коли лід тане, це вкрай ризиковано. А Ані Войціховській найбільше до вподоби казка «Золота рибка». Можливо, дівчинка ще навіть не усвідомлює, що сама стала «золотою рибкою» для подруги.