Допоможемо вижити первоцвіту

Допоможемо вижити первоцвіту

Щороку наприкінці зими та на початку весни в Україні знищуються (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – першоцвітів. Серед них – підсніжники, шафрани, рябчики, білоцвіти, сни, проліски, черемша та ін. Більшість цих видів занесено до Червоної книги України та обласних «червоних» списків регіонів, де вони зростають. Крім того, значна частина видів первоцвітів охороняється міжнародними конвенціями, які ратифіковано в Україні.

Особливо активно продаж відбувається під час зимово-весняних свят – 14 лютого та 8 березня. В ці дні обсяги незаконної торгівлі набувають найбільших показників.

Як наслідок – навколо Києва в природі ви вже не знайдете жодного підсніжника.

Основною причиною безкарності торгівлі первоцвітами є те, що серед населення переважає думка, що першоцвіти продають бідні бабусі, які щойно назбирали ці квіти в лісі. Насправді ж це не так. У наших містах діє справжня квіткова мафія, яка має своїх виконавців, охоронців, збирачів та перевізників.

Варто нагадати, що продаж об'єктів рослинного та тваринного світу за даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) за прибутковістю посідає третє місце у світі після торгівлі наркотиками та зброєю.

Bсім відомий основний економічний закон – попит породжує пропозицію.Сподіваємось на вашу співпрацю.