Функціонування Артека під загрозою

 Функціонування Артека під загрозою

23 січня відбулася зустріч Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія Павленка з генеральним директором Міжнародного дитячого центру "Артек" Борисом Новожиловим, який оголосив голодування з вимогою належної державної підтримки дитячої оздоровниці.

Юрій Павленко висловив своє розуміння дій до яких вдається керівник "Артеку" та звернувся до нього з проханням припинити голодування і повернутися до виконання своїх обов’язків в повному обсязі.

"Міністерство підтримує вимоги керівництва щодо розвитку Міжнародного дитячого центру "Артек". Ми неодноразово подавали свої пропозиції до Міністерства фінансів, до Уряду України щодо необхідності збільшення фінансування державного замовлення на відпочинок та оздоровлення дітей.

Під час формування бюджету країни на 2009 рік, запит Міністерства на фінансування цієї сфери складав 50 мільйонів гривень. На жаль, затверджений держбюджет дозволяє нам профінансувати в 2009 році оздоровлення в "Артеку" лише трохи більше 4000 дітей вразливих соціальних категорій: дітей-сиріт, дітей позбавлених піклування, дітей інвалідів. На що передбачено 20 мільйонів гривень. Звичайно, цього не достатньо для нормального функціонування "Артеку", - зазначив Юрій Павленко.

Міністр нагадав, що минулого року особисто направив Прем’єр-міністру України доповідну записку, в якій подано ґрунтовну інформацію щодо ситуації в якій опинився "Артек", як з точки зору фінансування установи, так і майнових та земельних проблем.

"Саме за ініціативою Міністерства Президент України Віктор Ющенко видав Указ "Про функціонування та розвиток Міжнародного дитячого центру "Артек". І ми постійно діємо в напрямку реалізації тих позицій, які визначені Указом Президента", - наголосив Юрій Павленко.

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко повідомив, що Міністерством вже направлено додатковий бюджетний запит щодо збільшення державного замовлення на оздоровлення дітей в "Артеці" на 30 мільйонів гривень.

"Сподіваюся, що в процесі підготовки змін до бюджету, наші пропозиції, щодо збільшення фінансування оздоровлення дітей в "Артеці" будуть враховані, як Мінфіном, так і депутатами Верховної Ради України.

Держава зобов'язана зробити все можливе для стабільного функціонування та розвитку унікальної дитячої оздоровниці МДЦ "Артек", - наголосив Юрій Павленко.